Drodzy Kandydaci!

Politechnika Krakowska od ponad siedemdziesięciu lat kształci kadry inży­nierskie. Absolwenci naszej uczelni są bardzo cenieni na rynku pracy. Jest to bez wątpie­nia zasłu­ga absol­­wentów, lecz także dowód na to, że ofero­­wane przez uczelnię kierunki są atrakcyj­ne i adekwatne do potrzeb rynku pracy, a wy­kształ­­cenie zdo­­by­wa­ne na niej przez kolejne poko­lenia inży­nierów jest wyso­kiej jakości.

Aktualna oferta edukacyjna Politechniki Krakowskiej obejmuje 28 kierunków studiów I i II stopnia, które prowadzone są na 7 wydziałach uczelni. Czytaj dalej >>

POLITECHNIKA KRAKOWSKA - SERWIS REKRUTACYJNY

Energetyka - WM

Wydział Mechaniczny

Forma studiów: stacjonarne II stopnia
Liczba miejsc: 102 (4*)
  • energetyka odnawialna
  • klimatyzacja, wentylacja i ochrona powietrza
  • systemy i urządzenia energetyczne

* Liczba miejsc, ustalona w ramach ogólnej liczby miejsc dla osób, które mogą zostać przyjęte na ww. kierunek w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się.

O przyjęcie na kierunek studiów energetyka mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera.
Ponadto o przyjęcie na kierunek studiów energetyka mogą się ubiegać kandydaci wyłącznie po ukończeniu jednego ze wskazanych przez Radę Wydziału Mechanicznego kierunków pokrewnych.

Podstawą przyjęcia kandydata na kierunek energetyka z jednoczesnym przypisaniem do
danej specjalności jest:
1. złożenie kompletu wymaganych dokumentów,
2. zajęcie na liście rankingowej, ustalonej według malejącej wartości średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych, pozycji nie niższej niż liczba miejsc uchwalona przez Senat PK dla kierunku studiów energetyka.
Minimalna wartość średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych z toku studiów, uprawniająca do przyjęcia na studia, ustalana jest przez Komisję Rekrutacyjną Wydziału Mechanicznego.

1. zaświadczenie o średniej arytmetycznej wszystkich ocen semestralnych z toku studiów lub kserokopia suplementu albo indeksu niezbędna do wyliczenie średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych,
2. od kandydatów na studia prowadzone na Wydziale Mechanicznym w języku angielskim wymagana jest znajomość języka angielskiego udokumentowana certyfikatem egzaminu CPE albo CAE albo FCE albo TOEFL albo równoważnym nie niższym niż poziom B2 albo świadectwem matury międzynarodowej, świadectwem potwierdzającym ukończenie liceum z wykładowym językiem angielskim albo świadectwem dojrzałości potwierdzającym uzyskanie co najmniej 60% z języka angielskiego zdawanego na poziomie rozszerzonym albo co najmniej 45% z języka angielskiego uzyskanego z matury zdawanej na poziomie dwujęzycznym. Potwierdzenia znajomości języka angielskiego nie wymaga się w przypadku absolwentów studiów z wykładowym językiem angielskim.
3. pozostałe dokumenty wskazane w § 16 załącznika nr 1 uchwały Senatu PK.
Studia stacjonarne na kierunku energetyka rozpoczynają się w semestrze letnim roku akademickiego 2018/19.