Mechanika i budowa maszyn

Forma studiów: niestacjonarne II stopnia
Liczba miejsc: 70 (4*)
Opłata semestralna 2950 zł
  • aparatura i instalacje przemysłowe
  • budowa i badania pojazdów samochodowych
  • mechanika konstrukcji i materiałów
  • silniki spalinowe
  • urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne

*Liczba miejsc, ustalona w ramach ogólnej liczby miejsc dla osób, które mogą zostać przyjęte na ww. kierunek w wyniku potwierdzenia efektów uczenia się.

O przyjęcie na kierunek studiów mechanika i budowa maszyn mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera.
Ponadto o przyjęcie na kierunek studiów mechanika i budowa maszyn mogą się ubiegać kandydaci wyłącznie po ukończeniu jednego ze wskazanych przez Radę Wydziału Mechanicznego kierunków pokrewnych.

Podstawą przyjęcia kandydata na kierunek mechanika i budowa maszyn z jednoczesnym przypisaniem do danej specjalności jest:
1. złożenie kompletu wymaganych dokumentów,
2. zajęcie na liście rankingowej, ustalonej według malejącej wartości średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych, pozycji nie niższej niż liczba miejsc uchwalona przez Senat PK dla kierunku studiów mechanika i budowa maszyn.
Minimalna wartość średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych z toku studiów, uprawniająca do przyjęcia na studia, ustalana jest przez Komisję Rekrutacyjną Wydziału Mechanicznego.

1. zaświadczenie o średniej arytmetycznej wszystkich ocen semestralnych z toku studiów lub kserokopia suplementu albo indeksu niezbędna do wyliczenie średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych,
  2. pozostałe dokumenty wskazane w § 16 załącznika nr 1 uchwały Senatu PK.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia II stopnia na podstawie efektów uczenia się, którzy w wyniku przeprowadzonej na PK procedury potwierdzania efektów uczenia się uzyskali 20% (lub więcej) punktów ECTS określonych w programie kształcenia ww. kierunku studiów, otrzymują maksymalną wartość wskaźnika rekrutacyjnego odpowiadającą średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen semestralnych z toku studiów równej 5,0.

Minimalna liczba zaliczonych punktów ECTS uprawniająca do przyjęcia na studia drugiego stopnia wynosi 5% punktów ECTS określonych w programie kształcenia wybranego kierunku studiów. W przypadku gdy liczba zaliczonych punktów ECTS znajduje się w przedziale 5% - 20% punktów ECTS określonych w programie kształcenia wybranego kierunku studiów, wskaźnik rekrutacyjny obliczony jest według wzoru:

Sprawdzenia wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych uzyskanych przez kandydatów ubiegających się o przyjęcia na studia II stopnia na podstawie efektów uczenia się dokonują komisje weryfikujące efekty uczenia się powołane przez Dziekana Wydziału Mechanicznego dla każdego kierunku studiów.