Dziś wyniki matur. Pamiętajcie, że rekrutacja na PK wciąż trwa

Sie 11, 2020

Tegoroczni maturzyści poznali dziś wyniki egzaminu dojrzałości, który – ze względu na sytuację epidemiologiczną –  odbył się w czerwcu. Przypominamy, że rekrutacja na Politechnice Krakowskiej ciągle trwa. Pierwsza tura zakończy się w poniedziałek 17 sierpnia, a dla większości kierunków zostaną uruchomione następne.

Okres niepewności już za Wami. Wszystko stało się jasne. 11 sierpnia ogłoszone zostały wyniki tegorocznych matur. Można je sprawdzić w systemach informatycznych prowadzonych przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do egzaminów z wszystkich obowiązkowych przedmiotów maturalnych w terminie głównym, a więc w czerwcu przystąpiło 259 272 tegorocznych absolwentów szkół średnich.

W oczekiwaniu na wyniki egzaminu dojrzałości część z Was dokonała elektronicznej rejestracji na wybrane kierunki studiów z oferty Politechniki Krakowskiej. Oczywiście pola dotyczące wyników matur pozostały puste. Teraz, gdy wyniki są już znane, zostaną automatycznie pobrane do systemu rekrutacyjnego z Krajowego Rejestru Matur (KReM). Stanie się tak w przypadku kandydatów, którzy wyrazili na to zgodę. Wszystkie wyniki zostaną pobrane z KReM w dniach 14-16 sierpnia. Pamiętajcie, by koniecznie sprawdzić ich poprawność.

Dla tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na studia, bardzo dobra informacja – rekrutacja na Politechnikę Krakowską trwa. Na wszystkie kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym) elektronicznej rejestracji w pierwszej turze można dokonać do 17 sierpnia. Kryterium rekrutacyjne stanowi wynik z matury podstawowej lub rozszerzonej (mnożony przez 2) z jednego ze wskazanych przedmiotów. 20 sierpnia Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne ogłoszą, którzy kandydaci zostali zakwalifikowani do wpisu na listę studentów. Będzie można go dokonać elektronicznie od 21 do 28 sierpnia. Ostateczne ogłoszenie list przyjętych w I turze nastąpi 31 sierpnia. Osoby, które nie dostaną się na studia w pierwszej turze, będą miały możliwość elektronicznego zgłoszenia swojego udziału w drugiej – rejestracja elektroniczna potrwa od 24 sierpnia do 10 września, a ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu 14 września. Trzecia tura będzie znacznie krótsza niż poprzednie. Rejestrację zaplanowano między 23 a 25 września. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów odbędzie się 28 września, a ogłoszenie list studentów 30 września.

Osoby zainteresowane studiowaniem architektury krajobrazu będą mogły wziąć udział w drugiej turze rekrutacji na ten kierunek i dokonać rejestracji w terminie od 19 sierpnia do 22 września. Portfolio należy złożyć elektronicznie w dniach 21-23 września. Wyniki jego oceny zostaną ogłoszone 24 września, zaś listy osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów – 25 września.

Na inżynierię wzornictwa przemysłowego można się rejestrować do 17 sierpnia. Portfolio, będące jednym z kryteriów rekrutacyjnych, należy dostarczyć do 7 września, co ważne – wyłącznie drogą pocztową. Egzamin zdalny odbędzie się 9 września. Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego przewidziano na 11 września, a ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów 15 września.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś na rekrutacja.pk.edu.pl

(autor: BK)