Czas trwania:
3,5-letnie
Rozpoczęcie:
semestr zimowy – 1 października 2024 r.
Nowy kierunek studiów!
Inżynierowie ekorozwoju
Ekotechnologie dla zrównoważonego rozwoju to kierunek przyszłości, przeznaczony dla osób, które swoją karierę zawodową chcą związać z rozwijaniem nowych, przyjaznych dla środowiska technologii (ekotechnologii) i wdrażaniem ich w przemyśle i gospodarce komunalnej. Nowoczesne gałęzie przemysłu i gospodarka oparta na wiedzy potrzebują dobrze wykształconych specjalistów, przygotowanych by w sposób kompleksowy łączyć najnowszą wiedzę techniczną z troską o zachowanie zasobów środowiska. Wyrażać się to będzie m.in. przez opracowywanie i stosowanie technologii nisko- i bezodpadowych, wykorzystanie bezemisyjnych źródeł energii, wprowadzanie innowacyjnych materiałów i technologii do procesów produkcyjnych oraz wdrażanie zasad gospodarki cyrkulacyjnej. Zapotrzebowanie na takich specjalistów w Polsce i na świecie będzie coraz większe. Szczególnie cenni będą absolwenci uczelni technicznych umiejący wykorzystywać nowoczesne narzędzia informatyczne, także te bazujące na sztucznej inteligencji (AI), rozumiejący znaczenie nowych modeli biznesowych (np. start-upów) oraz dysponujący aktualną wiedzą na tematy prawne, społeczne i ekonomiczne związane z nowymi technologiami.
Wyjątkowy program studiów
Wyjątkowość kierunku EZR polega na jego interdyscyplinarnym charakterze, ukierunkowaniu na innowacyjność oraz budowaniu kompetencji praktycznych. W naszym programie studiów w sposób zintegrowany przedstawiamy zagadnienia techniczne, środowiskowe, prawne i społeczne. Uważamy, że absolwent tego kierunku musi zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności, nie ograniczające się jedynie do zagadnień technicznych. Musi dostrzegać i rozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na nasze życie i otaczające nas środowisko oraz jakie wywołują skutki społeczne i ekonomiczne. Dlatego w programie tego kierunku – oprócz zagadnień podstawowych – są tematy związane m.in. z eko- i nanotechnologiami, nowoczesnymi materiałami, energią odnawialną, odnową wody, emisją gazów cieplarnianych, odzyskiem materiałów, sztuczną inteligencją, a także innowacyjnymi modelami biznesowymi. W programie zajęć dominują laboratoria umożliwiające zdobycie nie tylko wiedzy, ale również umiejętności praktycznych.
Studia to nie tylko kształcenie

Stypendia
Zobacz rodzaje stypendiów

Akademiki
Sprawdź warunki mieszkania

Kultura
Poznaj życie studenckie

Sport
Rozwijaj swoje pasje sportowe

Nauka
Poznaj możliwości rozwoju naukowego
Perspektywy pracy
Kompleksowe i szerokie wykształcenie w połączeniu z umiejętnościami praktycznymi otwiera ogromny rynek pracy dla absolwentów kierunku EZR. Obejmuje on praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu, gospodarkę komunalną, a także administrację różnych szczebli. Absolwenci będą mogli także realizować swoje autorskie idee i pomysły poprzez rozpoczęcie własnej działalności biznesowej w formie np. małej firmy lub start-up’u.
Dział Kształcenia
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
rekrutacja@pk.edu.pl
tel. 12 632 86 44
© 2012–2023 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki