II Stopień
studia stacjonarne; 3-semestralne
specjalności w j. polskim:
inżynieria odnawialnych źródeł energii
inżynieria procesów technologicznych
specjalność w j. angielskim:
technological processes engineering (inżynieria procesów technologicznych)
Inżynier XXI wieku
Inżynieria chemiczna i procesowa, chociaż zaledwie sto lat temu weszła w skład nauki i techniki pozostaje motorem postępu społecznego, gospodarczego i środowiskowego zapewniając platformę do wymiany informacji i osiągnięć, a jednocześnie jest jedną z najbardziej ekscytujących, wielowątkowych dziedzin rozwijającą się na pograniczu chemii, biologii, biotechnologii, matematyki, termodynamiki, nauki o materiałach etc.
Studenci kierunku Inżynieria chemiczna i procesowa zdobywają uniwersalne wykształcenie techniczne z dobrymi podstawami matematyki, fizyki i chemii, pozwalające na podejmowanie pracy w szerokim zakresie działalności produkcyjnej, projektowej i naukowej. Są przygotowywani do rozwiązywania zaawansowanych problemów inżynierskich, optymalizacji pracy urządzeń i instalacji przemysłowych zarówno w małych skalach jak i w skali wielkoprzemysłowej.
Nowe technologie wymagają nowoczesnych rozwiązań aparaturowych. Dlatego priorytetowymi zadaniami realizowanymi podczas studiów są: inżynieria reaktorów chemicznych, inżynieria bioprocesowa, procesy adsorpcyjne i suszarnicze, niekonwencjonalne metody rozdziału mieszanin, odnawialne źródła energii, układy nanodyspersyjne oraz procesy i aparaty w ochronie środowiska. Absolwenci kierunku inżynieria chemiczna i procesowa z powodzeniem znajdują pracę w renomowanych firmach i biurach projektowych. Wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w dozorze technicznym, są też dyrektorami zakładów przemysłowych oraz właścicielami firm o profilu chemicznym.
Uniwersalne narzędzie inżyniera
Zastosowań
Specjalności studiów
Inżynieria procesów technologicznych
(studia I i II stopnia)
Studenci tej specjalności otrzymują wykształcenie techniczne z zakresu inżynierii procesowej, poszerzone o gruntowną wiedzę z obszaru nauk matematycznych i przyrodniczych, pozwalające podjąć pracę w szerokim zakresie działalności produkcyjnej, projektowej oraz badawczej.
Inżynieria odnawialnych źródeł energii
(studia I i II stopnia)
Studenci tej specjalności zdobywają umiejętności praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, sposobów wytwarzania energii ekologicznie czystej, a także form oszczędzania energii cieplnej, elektrycznej i mechanicznej.
Studia to nie tylko kształcenie

Stypendia
Zobacz rodzaje stypendiów

Akademiki
Sprawdź warunki mieszkania

Kultura
Poznaj życie studenckie

Sport
Rozwijaj swoje pasje sportowe

Nauka
Poznaj możliwości rozwoju naukowego
Praktyki i praca
Praktyki zawodowe to jedna z najważniejszych form zdobywania wiedzy praktycznej. Studenci mają możliwość odbywania praktyk zarówno programowych jak i ponadprogramowych. Wydział współpracuje w tym zakresie z wieloma zakładami przemysłowymi i ośrodkami badawczymi. Dodatkowo w toku studiów odbywają wizyty studyjne w dużych zakładach przemysłowych w Polsce i Europie.
Absolwenci przygotowani są do podjęcia działalności zawodowej w przemyśle chemicznym, naftowym, farmaceutycznym, kosmetycznym, spożywczym, w energetyce, ochronie środowiska, biurach projektowych, laboratoriach badawczych oraz do tworzenia własnych firm. Mogą podejmować pracę praktycznie w każdym zakładzie przemysłowym realizującym różnorodne technologie związane z produkcją i wykorzystaniem energii, surowców i ochroną środowiska naturalnego.
Kontakt WKR
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
tel. +48 533 175 851
+48 883 022 238
+48 730 265 251
+48 730 265 250
tel. +48 796 368 745
e-mail: rekrutacja-wiitch@pk.edu.pl
© 2012–2019 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki