II Stopień
studia stacjonarne; 3-semestralne
specjalności:
inżynieria spajania materiałów
materiały konstrukcyjne i kompozyty
Uczymy działać z pasją
Kierunek Inżynieria Materiałowa jest interdyscyplinarną nauką zajmującą się budową materiałów, metodami kształtowania i badań ich własności. Wykorzystuje osiągnięcia fizyki, chemii, elektroniki i szeregu nauk technicznych, służy także biologii i medycynie, tworząc podstawy wielu dokonań inżynieryjnych XXI wieku.
Inżynieria Materiałowa jest jednym z kierunków przyszłości ze względu na nieustanny postęp w dziedzinie materiałów ma ona wpływ na rozwój nowoczesnego przemysłu.

Postęp cywilizacji związany jest nierozerwalnie z rozwojem materiałów oraz ich coraz bardziej wyrafinowanymi właściwościami. Rozwój materiałów miał wpływ na możliwości przemieszczania się zarówno na ziemi, powietrzu jak i kosmosie. Inżynieria materiałowa ma wpływ na miniaturyzację w zaawansowanej elektronice, rozwój implantów w medycynie oraz polepszenie wyników w sporcie.
Inżynieria Materiałowa jest dyscypliną nauki, która zajmuje się opracowaniem i udoskonaleniem materiałów przez nadawanie im odpowiednich cech użytkowych.
firmy współpracujące w ramach umów z przemysłem
współpracujące jednostki naukowe z 28 krajów
Specjalności studiów
Materiały konstrukcyjne i kompozyty
Na specjalności Materiały Konstrukcyjne i Kompozyty kładziemy naciska na przygotowanie absolwentów w zakresie znajomości technik wytwarzania i przetwarzania podstawowych grup materiałowych wykorzystywanych w technice tj. stopów metali, polimerów, ceramiki oraz kompozytów. Posiadamy bogatą bazę laboratoryjną pozwalającą na zapoznanie się z aktualnymi technikami badań materiałowych. Wykwalifikowana kadra naukowa zapewnia dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu Inżynierii Materiałowej a prowadzone prace inżynierskie i magisterskie są realizowane we współpracy z przemysłem jak również z innymi wiodącymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granica. Szeroki zakres kształcenia pozwala przyszłym absolwentom na podjęcie pracy w obszarach przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, przemysłu ciężkiego, laboratoriach przemysłowych, laboratoriach badawczo – rozwojowych.
Inżynieria spajania materiałów
Studia to nie tylko kształcenie

Stypendia
Zobacz rodzaje stypendiów

Akademiki
Sprawdź warunki mieszkania

Kultura
Poznaj życie studenckie

Sport
Rozwijaj swoje pasje sportowe

Nauka
Poznaj możliwości rozwoju naukowego
Praktyki i praca
Praktyki studenckie stanowią integralną część programu nauczania i są pierwszym krokiem rozpoczynającym własną ścieżkę kariery zawodowej. Studenckie praktyki obowiązkowe oraz dodatkowe jak również i staże przemysłowe mają na celu podwyższenie kompetencji w obszarze wiedzy i umiejętności związanych z kierunkiem nauczania na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Jest to również doskonała możliwość praktycznego zastosowania zdobytej na studiach wiedzy teoretycznej, weryfikacji swoich celów zawodowych oraz nawiązania kontaktów. Praktyka pozwala również na ocenę własnych mocnych stron i obszarów wymagających dalszego doskonalenia. Podczas odbywania praktyk Student ma możliwość kształtowania kultury zawodowej oraz właściwych postaw etycznych. Obecny rynek pracy preferuje kandydatów, którzy poza zdobytą na studiach wiedzą posiadają również umiejętności i doświadczenie zawodowe. Praktyki i staże można realizować zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą, dzięki szerokiej współpracy Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki z licznymi jednostkami naukowymi jak i firmami.
Kontakt WKR
Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki
ul. Warszawska 24
31-155 Kraków
Budynek Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej
Pokój 135/136
tel. +48 503 744 815
© 2012–2019 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki