Rozpoczęła się rejestracja do IX edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

lut 26, 2021

26 lutego br. rozpoczęła się elektroniczna rejestracja do IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Krakowska. Na zwycięzców konkursowej rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na PK. I etap – test wiedzy on-line – został zaplanowany na 9 kwietnia.

Konkurs na temat patrona Politechniki Krakowskiej jest skierowany zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i studentów. Rejestracji można dokonać do 22 marca za pośrednictwem strony internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl. Osoby niepełnoletnie są zobowiązane dostarczyć podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych zgodę na udział w konkursie (formularz w zakładce Zasady na stronie konkursu). Należy ją przesłać do 22 marca 2021 r. na adres: Dział Promocji Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

Konkurs ma formułę dwuetapową. I etap odbędzie się 9 kwietnia – będzie to test wiedzy on-line złożony z 30 pytań zamkniętych. Dziesięcioro najlepszych uczestników (pięcioro studentów i pięcioro uczniów) przejdzie do finału, który zostanie zorganizowany 23 kwietnia na Politechnice Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej. Uczestnicy odpowiedzą wówczas na 30 pytań zamkniętych w wyznaczonym czasie.

Na zwycięzców konkursu czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na wybrany kierunek studiów I stopnia na Politechnice Krakowskiej (z wyjątkiem kierunków: architektura krajobrazuinżynieria wzornictwa przemysłowego) oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Szczegóły związane z konkursem „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” (m.in. regulamin, wykaz literatury i harmonogram) na stronie internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.

(autor: B.K.)