Studia zagraniczne
Erasmus jest programem dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi.
Celem programu Erasmus+ jest podnoszenie poziomu kształcenia w szkołach wyższych i wspieranie międzynarodowej współpracy między uczelniami, przede wszystkim poprzez rozszerzenie wymiany studentów i nauczycieli akademickich w Europie. Program Erasmus+ przyznaje dofinansowanie tysiącom studentów i nauczycieli, ale dąży także do rozszerzania europejskiego wymiaru studiów z myślą o tych studentach i wykładowcach, którzy nie uczestniczą bezpośrednio w wymianie.

FutureLab PK
FutureLab PK – studenckie laboratorium innowacji to przestrzeń, gdzie możecie tworzyć nawet najbardziej śmiałe i futurystyczne projekty naukowe. FutureLab zapewni Wam wsparcie finansowe i merytoryczne. To miejsce, gdzie studenci mogą rozwijać swoje umiejętności, eksperymentować, tworzyć innowacje i budować swoje przyszłe kariery.
Studenci zainteresowani realizacją własnych projektów mogą znaleźć w FutureLab PK idealne miejsce do rozwoju. Jednostka ta zapewnia dostęp do nowoczesnych laboratoriów, przestrzeni coworkingowych, narzędzi i technologii niezbędnych do realizacji pomysłów. Możliwość współpracy z innymi studentami o podobnych zainteresowaniach oraz mentorami z branży stanowi wartość dodaną dla rozwijających się projektów.
Sport i AZS
Koła naukowe
Wielu z Was, idąc na wymarzone studia, myśli sobie: „teraz nareszcie będę mógł rozwijać swoje pasje”. Jednak życie studenta jest pełne pokus i niejednokrotnie życie towarzyskie wygrywa z chęcią rozwijania swoich zainteresowań. Ale kto powiedział, że musisz wybierać? Po prostu, wstąp do koła naukowego!
Wydaje Ci się, że koła naukowe to grupa nudziarzy i wydziałowych geniuszy, którzy spędzają czas na pisaniu przeraźliwie długich rozprawek naukowych? Nic bardziej mylnego. Koła naukowe to przede wszystkim organizacje studenckie, które zrzeszają młodych, pełnych pasji ludzi, zainteresowanych daną dziedziną.
Jeśli chcesz robić coś fajnego, wstąp do jednego z naszych kół naukowych
– Organizacje studenckie –

Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej
Samorząd Studencki pełni funkcję przedstawiciela studentów Politechniki Krakowskiej – stoi na straży ich praw, jest wyrazicielem opinii ogółu studentów i reprezentuje ich przed władzami uczelni.

Erasmus Student Network (ESN)
Ogólnoeuropejska sieć organizacji studenckich, które zajmują się wspieraniem międzynarodowych wymian studenckich, szczególnie programu Erasmus+. Organizacja działa zgodnie z mottem „Students helping students”.

The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience
Stowarzyszenie działające od ponad 60 lat w wielu krajach na całym świecie powstało, by umożliwić studentom uczelni technicznych zdobywanie doświadczeń naukowych i zawodowych poza granicami kraju.
Akademicki Chór PK „Cantata”
Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” powstał w 1990 roku. Założycielką chóru jest Małgorzata Mazur, która do 2000 roku prowadziła zespół. Po niej batutę przejęła i dyryguje chórem do dziś Marta Stós. Skład przygotowawczy prowadzi Anna Korczakowska. Członkami chóru są studenci i absolwenci Politechniki Krakowskiej oraz innych krakowskich uczelni. „Cantata” koncertuje często i z różnych okazji.

Radio Nowinki
W wolnej chwili zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Nowinki – rozgłośni Politechniki Krakowskiej
Dział Kształcenia
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
rekrutacja@pk.edu.pl
tel. 12 632 86 44
© 2012–2023 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki