Wirtualne Salony Maturzystów z udziałem PK

Wrz 16, 2020

Przedstawiciele Politechniki Krakowskiej wezmą udział we wrześniowych Salonach Maturzystów, które – ze względu na epidemię koronawirusa – odbędą się online. Wirtualne stoisko PK będzie czekało na kandydatów na studia jutro, 17 września, podczas Małopolskiego Salonu Maturzystów, a także 18 września (Lubelski i Podkarpacki Salon Maturzystów) i 30 września (Śląski Salon Maturzystów). Serdecznie zapraszamy do odwiedzania.

W czwartek i piątek pracownicy Działu Promocji Politechniki Krakowskiej w godz. 10.00-19.00 będą do dyspozycji osób, które w 2021 r. przystąpią do egzaminu dojrzałości, a także wszystkich zainteresowanych studiami. Pytania dotyczące uczelni można wtedy kierować za pośrednictwem chatu. Odwiedzający wirtualne stoisko PK obejrzą ciekawe materiały wideo, dzięki którym poznają Politechnikę i naszych studentów. Przygotowaliśmy również filmy zrealizowane w naszych laboratoriach przez znanych Youtuberów z kanałów: Kamil in Travel, Ziemniak TV, Tivolt oraz DisStream. Ponadto, każdy będzie mógł pobrać „Informator dla kandydatów na studia”, w którym znajdzie m.in. szczegółową ofertę dydaktyczną, zasady rekrutacji oraz opisy poszczególnych kierunków studiów.

W Salonach Maturzystów można uczestniczyć po dokonaniu wcześniejszej rejestracji. Podajemy linki do targów, w których weźmie udział Politechnika Krakowska:

Organizatorem Salonów Maturzystów, które doczekały się już 14. edycji, jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. W komitecie honorowym wydarzenia zasiedli: minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

(autor: BK)