Wciąż możesz obejrzeć live Rekrutacyjny dla Maturzystów!

lip 6, 2023

Zastanawiasz się nad studiami na Politechnice Krakowskiej? Masz wątpliwości, pytania? To właśnie po to, by pomóc podjąć Ci decyzję spotkaliśmy się z naszymi Studentami i Pracownikami na specjalnym wydarzeniu live. Nasi widzowie mogli dowiedzieć się więcej o tym, co czeka ich podczas rekrutacji, jak wyglądają studia na PK oraz poznać naszą wspaniłą, politechniczną Rodzinę! Zobacz, jak było na Live’ie Rekrutacyjnym!

Podczas naszego wydarzenia, Widzowie mogli się spotkać z wyjątkowymi studentkami i studentami z  Politechniki Krakowskiej. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami i opowiedzieli o swojej przygodzie ze studiami na PK. Rozmawialiśmy o tym, jak połączyć naukę z pasjami, jak odnaleźć się w nowym mieście, co czeka nowych studentów i studentki na obozie integracyjnym dla nowych studentów „Adapciak” i wiele więcej.

Zobacz relację z wydarzenia
Joanna Skowrońska w windzie z aparatem fotograficznym

Joanna Skowrońska

Pracuje w Dziale Promocji Politechniki Krakowskiej. Na co dzień zajmuje się uczelnianymi social mediami. Niewidzialny głos Facebooka to ona odpowiada na Wasze pytania rekrutacyjne, które wysyłacie przez Messengera. W czasie wydarzenia również rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące rekrutacji na naszą wspaniałą uczelnię.

Oskar Jurek

Oskar jest człowiekiem, który ma wiele pasji i w dodatku z sukcesem je łączy! Aktywnie działa w kole naukowym Footprint, które skonstruowało kajak z… betonu. Kajak, znany jako PKanoe, wygrał ostatnio w zawodach betonowych kajaków w Delft. Oskar opowie o sukcesie Drużyny PKanoe, działalności w KN Footprint i połączeniu pasji naukowych z artystycznymi. Oskar jest bowiem także tancerzem.

Oskar Jurek
Krzysztof Kusak

Krzysztof zawsze ma ręce pełne roboty. Nie tylko studiuje, ale jest także aktywnie działa w Samorządze Studenckim. Jest zarówno wiceprzewodniczącym Parlamentu Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej, jak i przewodniczącym Komisji Kultury. Krzyś – jak przystało na dobrego starszego kolegę – opowie Ci, jak miło spędzić czas w Krakowie i jak zacząć życie w nowym mieście.

Kornelia Sowa

Kornelia studiuje na Wydziale Mechanicznym i jest jest członkinią Koła Naukowego Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego „Form&Function”. W tym roku jej projekt „Handy support – nakładka ułatwiająca chwyt dla osób z niepełnosprawnościami” zwyciężył w Uczelnianej Sesji Kół Naukowych. Kornelia podzieli się z Wami swoim doświadczeniem zdolnej wynalazczyni.

Kornelia Sowa i jej wynalazek
Dominika Wanat

W Plebiscycie Aktywności Studenckiej „Szafirowe Smoki” zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Działacz Roku”. I słusznie, bowiem chętnie i z zaangażowaniem włącza się w różne akcje. Zapamiętajcie ją, ponieważ jest koordynatorką tegorocznej edycji obozu „Adapciak”. Dominika opowie więcej o obozie w czasie spotkania, a także powie o swoim sukcesie w Innovations Hub Foundation – MedBiz Innovations Program.

Krzysztof Pszczółka

Krzysiek jest absolwentem Politechniki Krakowskiej i byłym przewodniczącym Samorządu Studenckiego naszej uczelni. Obecnie pracuje w Centrum Sportu i Rekreacji oraz pełni funkcję przewodniczącego Akademickiego Związku Sportowego. Krzysztof opowie Wam, jak związać się z AZS PK i dlaczego warto to zrobić.

Krzysztof Pszczółka w bluzie granatowej z logo PK
Bartek Krystyński

Bartłomiej Krystyński

Jego radiowy głos nie raz usłyszycie podczas ważnych wydarzeń na naszej uczelni. Bartek pracuje w Dziale Promocji i nikt nie potrafi opowiadać o Politechnice równie ciekawie jak on. Skoro to on prowadzi dzisiejszego live’a jednego możecie być pewni – będzie fajnie!