Edukacja kontra problemy prawdziwego świata
Studia na Politechnice Krakowskiej to coś więcej niż zwykła teoria, nudne wykłady czy wkuwanie na pamięć, a nasi profesorowie to nie tylko zwykli wykładowcy, ale prawdziwi przewodnicy po nauce, którzy są gotowi dzielić się swoim doświadczeniem i wesprzeć studentów w rozwijaniu własnych zainteresowań. Wiemy, jak ważne jest łączenie wiedzy naukowej i wyników badań z praktyką gospodarczą, dlatego dbamy o to, by nasi studenci mogli wcielać w życie swoje pomysły dzięki współpracy z czołowymi przedsiębiorcami.
Integrując realne przypadki i problemy współczesnego przemysłu z tradycyjną metodyką nauczania kształcimy przyszłych specjalistów i ekspertów w swojej branży. Studenci są stawiani przed konkretnymi wyzwaniami technologicznymi i społecznymi, dzięki czemu mogą w praktyce sprawdzić to, czego się nauczyli, a ich projekty mają realny wpływ na funkcjonowanie współczesnego świata. Doskonałym przykładem takiej współpracy jest umowa z krakowskim MPO w zakresie wdrażania nowych technologii przetwarzania odpadów, a także stworzenia projektów nowoczesnych altan i wiat śmietnikowych dla Krakowa.
Wiemy jak ważna jest wymiana doświadczeń, dlatego współpraca z przedsiębiorcami i możliwość czerpania wiedzy praktycznej to nie wszystko. Dbamy o to, by studenci różnych kierunków, w ramach rozmaitych projektów mogli wspólnie pracować nad rozwiązaniami realnych problemów. Takie interdyscyplinarne podejście do nauki sprzyja wymianie wiedzy, pomysłów i doświadczeń oraz pozwala spojrzeć na projekt z różnych perspektyw.
Technologia w służbie nauki
Na Politechnice Krakowskiej wiemy, jak ważny jest dostęp do odpowiednich technologii i nowoczesnych sprzętów w całym procesie nauczania. Chcąc osiągnąć szczyt trzeba mieć możliwości. Dlatego stale rozbudowujemy swoje zaplecze technologiczne, inwestując w nowe laboratoria, urządzenia i nowoczesne technologie.
Studenci mają dostęp do narzędzi AI, symulacji komputerowych, rzeczywistości wirtualnej, drukarek 3D i wielu innych urządzeń potrzebnych do pracy nad projektami. Możliwość pracy z nowoczesną technologią pozwala wykorzystać w praktyce i lepiej zrozumieć niektóre zagadnienia naukowe, a także daje możliwość wdrożenia w życie wielu pomysłów w ramach kół i organizacji studenckich.
Aktywna edukacja
Studenci Politechniki Krakowskiej mają szerokie możliwości aktywnego udziału w kształtowaniu własnego procesu edukacyjnego. Mogą przy wsparciu uczelni samodzielnie organizować kursy, warsztaty czy konferencje związane z zagadnieniami, które szczególnie ich interesują. Takie inicjatywy często cieszą się dużą popularnością i pozwalają rozwinąć skrzydła, nie tylko poprzez zdobywanie wiedzy i doświadczenia, ale również dzięki poprawie umiejętności miękkich.
Dzięki studenckiemu laboratorium innowacji FutureLab oraz prężnie działającym kołom naukowym i organizacjom studenckim, nasi wychowankowie mają możliwość tworzenia projektów, które uzyskają dodatkowe dofinansowanie na realizację. Pozwala to wdrożyć w życie najciekawsze pomysły i innowacje, które później mogą być wykorzystane globalnie.
Oprócz tego PK oferuje bogatą ofertę szkoleń i warsztatów, dzięki którym studentki i studenci mają możliwość rozwinięcia swoich kompetencji, zarówno tych ściśle związanych z wiedzą naukową, praktycznym doświadczeniem, jak i tych dotyczących umiejętności miękkich, takich jak zarządzanie projektami, umiejętność pracy zespołowej czy rozwijanie kreatywności. Studenci mogą uczestniczyć w sesjach indywidualnych oraz szkoleniach grupowych, związanych z coachingiem i rozwojem osobistym.
Prowadzimy również programy wymiany międzynarodowej i pomagamy z organizacją zagranicznych staży, dzięki czemu nasi studenci mogą spojrzeć na różne aspekty w sposób bardziej globalny i zdobyć unikalne doświadczenie, które z pewnością pomoże im w rozwoju osobistym i późniejszej drodze zawodowej.
Jeśli chcesz przekonać się, czym jest nauka oparta na praktyce i marzysz o tym, by poznać ludzi podobnych do ciebie, sprawdź naszą ofertę edukacyjną i weź udział w rekrutacji!