Kto może kandydować?
O przyjęcie na studia na kierunek informatyka mogą ubiegać się kandydaci, którzy ukończyli co najmniej studia I stopnia, posiadający tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera.
Każdy kandydat na studia zobowiązany jest, w terminie wskazanym w harmonogramie rekrutacji, dokonać elektronicznej rejestracji na wybrany kierunek oraz wnieść opłatę rekrutacyjną na przypisane w systemie rekrutacyjnym konto.


Jak obliczyć wskaźnik rekrutacyjny?
Kandydaci przyjmowani są na I rok studiów według lokaty na liście rankingowej, gdzie o lokacie decyduje zbiorcza ocena obliczona wg wzoru:
W = 20S + P
S to średnia arytmetyczna wszystkich ocen semestralnych uzyskanych przez kandydata w trakcie ukończonych studiów, wyliczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Szczegółowy sposób wyliczania średniej arytmetycznej określa § 35 ust. 1 Regulaminu studiów na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.
Podstawą przyjęcia kandydata na studia na kierunek informatyka jest uzyskanie:
- wskaźnika rekrutacyjnego o wartości wyższej bądź równej wartości minimalnej ustalonej przez komisję rekrutacyjną oraz
- pozytywnej oceny zgodności efektów uczenia się uzyskanych przez kandydata w trakcie ukończonych przez niego studiów z efektami uczenia się charakterystycznymi dla danego kierunku studiów.
W przypadku dokonania negatywnej oceny zgodności efektów uczenia się Wydziałowa
Komisja Rekrutacyjna informuje kandydata o możliwości przystąpienia do testu kompetencji.
Informację o możliwości przystąpienia do testu kandydaci otrzymują nie później niż 5 dni przed
terminem przeprowadzenia testu kompetencji, określonym w harmonogramie rekrutacji.
Wskaźnik rekrutacyjny dla kandydatów przystępujących do testu kompetencji jest równy sumie
punktów uzyskanych z testu kompetencji.
Wymagania językowe
Od kandydatów na studia prowadzone na kierunku informatyka wymagana jest udokumentowana znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż poziom B2, poświadczona jednym z dokumentów: suplementem do dyplomu ukończenia studiów; certyfikatem egzaminu CPE, CAE, FCE, TOEFL, IELTS albo równoważnym; świadectwem matury międzynarodowej; świadectwem potwierdzającym ukończenie liceum z wykładowym językiem angielskim; świadectwem dojrzałości potwierdzającym uzyskanie co najmniej 60% z języka angielskiego zdawanego na poziomie rozszerzonym; świadectwem dojrzałości potwierdzającym uzyskanie co najmniej 45% z języka angielskiego uzyskanego z matury zdawanej na poziomie dwujęzycznym.
Absolwenci studiów z wykładowym językiem angielskim zwolnieni są z obowiązku przedłożenia dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego.
Rozpoczęcie studiów
Studia stacjonarne II stopnia na kierunku informatyka rozpoczynają się w semestrze letnim roku akademickiego 2025/26.
Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku informatyka rozpoczynają się w semestrze zimowym roku akademickiego 2025/26.