Zobacz dlaczego warto studiować w Krakowie! Miejsca które musisz odwiedzić!

Małopolska na czele z Krakowem to raj dla miłośników architektury. Wszyscy pasjonaci sztuki zagospodarowania przestrzeni będą urzeczeni tym miastem. To doskonałe miejsce, by studiować. Czarujący rynek z zabytkowymi kamieniczkami otoczony Plantami, Zamek Królewski na Wawelu, bulwary wiślane, Kazimierz i wiele innych wartych zobaczenia miejsc tworzy wyjątkową atmosferę. Poza ofertą edukacyjną i malowniczymi uliczkami z przykuwającymi wzrok perełkami architektonicznymi Kraków przyciąga również bogatą ofertą kulturalną. Liczne koncerty, wydarzenia, wystawy, wernisaże i spektakle, a także knajpki, restauracje i kluby nocne zapewniają rozrywkę przez cały rok.

Studiowanie w najpiękniejszym polskim mieście

Osoby, które przyjeżdżają na studia do Krakowa, z turystów stają się jego mieszkańcami, chłonąc magiczną atmosferę tego miejsca. Okres edukacji to nie tylko studiowanie materiałów, nauka i wizyty na uczelni, ale też czas, gdy poznaje się ludzi i bywa w nowych miejscach. Mieszkając w grodzie Kraka, jest się otoczonym przez urokliwe kamieniczki, miasto obfituje w zabytki. Rynek Główny to największy średniowieczny plac w Europie. Od 1978 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

pytanie9

Studenci architektury muszą zobaczyć Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza. Z wieży Mariackiej można podziwiać panoramę miasta. Miłośnicy architektury znajdą w Krakowie przykłady miejsc i budynków z różnych epok i poszczególnych okresów. Od tych średniowiecznych jak Wawel po nowoczesne, które ciekawie wpisują się w przestrzeń miejską. W mieście można spotkać przykłady budynków w stylu romańskim. Kościół Św. Wojciecha z przełomu X i XI wieku po przebudowie w XVII wieku zyskał barokową formę z licznymi romańskimi pozostałościami. To prawdziwa gratka dla osób pasjonujących się historią sztuki. Przykłady gotyku można podziwiać w jednym z najbardziej znanych obiektów miasta, czyli XIV-wiecznej Katedrze. Renesansowym stylem naznaczony jest Zamek Wawelski i Kaplica Zygmuntowskiej, które były przebudowywane przez włoskich artystów za czasów panowania Zygmunta Starego i Zygmunta Augusta. Nie można też pominąć Sukiennic – wizytówki Rynku.

Studenci architektury krajobrazu i gospodarki przestrzennej kończąc studia, dbają o to, by w mieście nie zabrakło zieleni. Place publiczne, które wzbogacone są o żywe rośliny, wpływają na komfort przebywania mieszkańców i turystów. W Krakowie prowadzona jest polityka zrównoważonego rozwoju. Od 2015 roku miasto przeznaczyło 105 ha pod miejsca zielone, by urozmaicić przestrzeń. Dawna stolica Polski zajmuje piąte na świecie i trzecie w Europie miejsce pod względem udziału zieleni w powierzchni aglomeracji. Planty, Błonia i Park Jordana to miejsca, w których można znaleźć wytchnienie.

logistyka-spedycja

Transport

Kraków wyróżnia się na tle innych dużych miast tym, że jest dobrze skomunikowany. Studenci i turyści doceniają to, że nawet z odległych miejsc łatwo i szybko można dostać się do centrum komunikacją miejską. Za sprawne działanie tej gałęzi usług odpowiedzialni są pracownicy i absolwenci takich kierunków studiów jak transport. Osoby, które chcą zostać inżynierami z tej dziedziny i posiąść umiejętności z planowania i projektowania modernistycznych rozwiązań w zakresie systemów transportowych i logistycznych powinny rozważyć możliwość nauki na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Kandydaci na studia i osoby pasjonujące się rozwojem komunikacji miejskiej będą zachwycone wizytą w Muzeum Inżynierii i Techniki na terenie pierwszej zajezdni tramwajów konnych i elektrycznych z przełomu XIX i XX wieku.

Budownictwo

Nie brakuje pracy dla osób, które ukończą budownictwo. Kraków to miasto, które żyje i się rozwija. Jest to region otwarty na inwestycje. Powstają nowe osiedla i biurowce. Choć miasto jest zdecydowanie mniejsze od Warszawy i mieszka w nim mniej osób, to Wisłę w tym regionie przecina aż 12 mostów, co z pewnością będzie gratką dla miłośników budownictwa. Osoby, które interesują się tą dziedziną również znajdą wartościowe wiadomości w Muzeum Politechniki Krakowskiej.

architecture