„Architektura” na PK najlepszym kierunkiem według Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy” 2023!

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej triumfuje w rankingu kierunków studiów. Prowadzony na Wydziale kierunek architektura zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy” 2023. Politechnika Krakowska zyskała również wysoką pozycję w rankingu architektury krajobrazu – kierunku, który również prowadzony jest na Wydziale Architektury. Inne kierunki oferowane przez Politechnikę Krakowską, takie jak transport, budownictwo czy informatyka, również znajdują się w czołówce najlepszych kierunków studiów w Polsce.

Architektura PK

„Ranking Kierunków Studiów Perspektywy” to istotne źródło informacji dla kandydatów na studia. Zawiera on zestawienie najpopularniejszych kierunków studiów oferowanych przez polskie uczelnie akademickie. W tegorocznym rankingu „Perspektyw” oceniono 74 grupy kierunków studiów w 9 dziedzinach nauki. W ramach tego rankingu, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zdobył pierwsze miejsce w kategorii architektury. To rezultat dynamicznego rozwoju uczelni i wydziału, a także wysokiej oceny Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Komisji Ewaluacji Nauki.

Dzięki prestiżowym akredytacjom krajowym i międzynarodowym, takim jak Certyfikat Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz akredytacja Royal Institute of British Architects (RIBA) i International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA), Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zapewnia wysoką jakość kształcenia w dziedzinie architektury i architektury krajobrazu.

Politechnika Krakowska jest również ceniona za kierunki techniczne, takie jak transportbudownictwo i informatyka. Uczelnia ta cieszy się ogromną popularnością wśród studentów, dzięki wysokiej jakości programom nauczania i świetnej współpracy z wiodącymi firmami branży informatycznej. Absolwenci Politechniki Krakowskiej są bardzo poszukiwani na rynku pracy i należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów w Polsce. To potwierdzają także dane Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów.

Politechnika Krakowska w ogólnym Rankingu Uczelni Akademickich notuje sukcesywny awans – w tegorocznym rankingu zajęła 25. miejsce wśród ponad 100 uczelni akademickich w Polsce, a 8. miejsce wśród uczelni technicznych.

Dołącz do elitarnego grona studentów architektury na Politechnice Krakowskiej i zdobądź wyjątkowe umiejętności oraz tytuł absolwenta najwyższej jakości studiów architektonicznych!