Rozstrzygnięcie konkursu „Technologia i środowisko”

Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej z okazji uruchomienia nowego kierunku studiów I stopnia: ekotechnologie dla zrównoważonego rozwoju. Pierwsze miejsce zdobyła Yaroslava Levchuk z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie.

W dniu 22 kwietnia 2024 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej rozstrzygnięto konkurs na krótki film na TikToku na temat „Technologia i środowisko”. W jury konkursu zasiedli:

• dr inż. Otmar Vogt – pełnomocnik Rektora PK ds. Kształcenia
  • dr inż. Piotr Beńko, prof. PK – prodziekan WIŚiE
  • Monika Piaskowska-Zastawniak – specjalista ds. promocji WIŚiE
  • dr hab. inż. Jerzy Mikosz, prof. PK – Kierownik Katedry Technologii Środowiskowych PK

Decyzją jury nagrodzono 3 prace:

1. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł przyznano Yaroslavie Levchuk ze Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie ze względu na spójność i czytelność przekazu i obrazowe przedstawienie tematu konkursu – OBEJRZYJ
  2. Drugie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł przyznano Oskarowi Święsowi z III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie ze względu na kreatywność formalną i nowoczesne podejście do formy utworu – OBEJRZYJ
  3. Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł przyznano Wiktorii Filipowicz z Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie ze względu na walory estetyczne, przy nieco zbyt zawężonym ujęciu tematu – OBEJRZYJ

Jury postanowiło nie przyznawać dodatkowych wyróżnień. Wszystkie nagrodzone filmy można obejrzeć na profilach laureatów na TikToku. Zwycięski film został opublikowany natomiast na TikToku Politechniki Krakowskiej. Zachęcamy do obejrzenia i polubienia!

(Autorzy: J. Mikosz; J.S.)