Kadra
Siłą Politechniki Krakowskiej są ludzie – przede wszystkim doświadczeni wykładowcy, którzy zajmują się nie tylko przekazywaniem swojej wiedzy studentom, ale także z pasją oddają się działalności naukowej. To ich zaangażowanie sprawia, że mury Politechniki co roku opuszczają setki absolwentów doskonale przygotowanych do wejścia na rynek pracy.
1917
Nauczycieli Akademickich
66
Profesorów
166
Profesorów Uczelni
243
Adiunktów
Baza laboratoryjna
Funkcjonujące przy Politechnice Krakowskiej laboratoria zajmują się prowadzeniem prac badawczych pozwalających na rozwój naukowy pracowników uczelni, wspomaganiem procesów dydaktycznych studiów i rozwijaniem zainteresowań naukowych studentów oraz prowadzeniem działalności komercyjnej. Każdy z ośmiu wydziałów Politechniki prowadzi swoje bazy naukowe w ramach instytutów, które pozwalają na prowadzenie zajęć praktycznych ze studentami oraz współpracę z innymi placówkami i instytucjami naukowo-badawczymi.
Jednak zaplecze naukowe Politechniki Krakowskiej to nie tylko laboratoria. Tworzą je sale dydaktyczne, laboratoryjne i projektowe wraz z wyposażeniem – specjalistyczną aparaturą, nowoczesnym sprzętem komputerowym i audiowizualnym oraz sprzęt i aparatura mobilna niezbędne do badań i zajęć prowadzonych w terenie oraz jednostki pozawydziałowe uczelni: Biblioteka Politechniki Krakowskiej, Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, a także obiekty sportowe działające w ramach Centrum Sportu i Rekreacji.
Biblioteka
Biblioteka Politechniki oprócz zapewniania studentom i pracownikom stałego dostępu do najświeższych informacji naukowych o światowym zasięgu, dba także o ochronę zbiorów będących cennym zasobem o znaczeniu naukowym i kulturowym. Najstarsze książki znajdujące się w bibliotece pochodzą z XVII wieku.
296 tys.
Księgozbiór wolumenów
94 tys.
Licencjonowanych zbiorów elektronicznych
77 tys.
Czasopism
84
Kola Naukowe
Rozwój Naukowy
Politechnika Krakowska jest jednym z liderów pod względem tworzenia innowacyjnych wynalazków, które znajdują uznanie i nagrody na całym świecie. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez naszych studentów. Uczelniane laboratoria zapewniają młodym naukowcom najlepsze warunki do pracy i zapewniają dostęp do najnowszych technologii. Oto kilka najbardziej znanych i niezwykłych wynalazków, które powstały na Politechnice.