Wydział Mechaniczny
STUDIA II STOPNIA
Czas trwania:
1,5-roczne
Rozpoczęcie:
semestr letni – 24 lutego 2025 r.
Specjalności:
Studia techniczne
Absolwent kierunku posiada szeroką i specjalistyczną wiedzę z zakresu podstaw metod numerycznych, projektowania wspomaganego komputerowo, biomechaniki inżynierskiej, anatomii, sztucznych narządów, mechaniki płynów oraz inżynierii biomateriałów.
Dlaczego inżynieria medyczna?
Rosnące znaczenie technik komputerowych i inżynieryjnych w medycynie oraz nieustanny rozwój technologii sprawia, że branża biomedyczna zyskuje na popularności. Jest jednym z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się światowych sektorów przemysłowych. Kierunek inżynieria medyczna oferuje specjalistyczne wykształcenie dla inżynierów umożliwiające podjęcie pracy w roli partnera dla środowiska medycznego w zakresie zarządzania placówkami służby zdrowia, tworzenia oprogramowania, projektowania, budowy, obsługi oraz konserwacji sprzętu medycznego.
50
Absolwentów rocznie
25 lat
Kształcenia w zakresie biomechaniki i inżynierii medycznej
Specjalności studiów
Biomechanika
Specjalność Biomechanika umożliwia studentom rozwinięcie ogólnej wiedzy inżynierskiej w zakresie protetyki, sztucznych narządów, rehabilitacji, komputerowej symulacji zderzeń, biomechaniki, technik obrazowania medycznego oraz inżynierii biomateriałów. Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu metod projektowania wspomaganego komputerowo absolwenci są gotowi do podjęcia pracy w biurach projektowo-konstrukcyjnych, zakładach protetyki ortopedycznych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych.
Inżynieria kliniczna
Inżynieria Kliniczna to specjalność dla studentów zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu elektroniki medycznej, podstaw metod diagnostycznych, budowy, eksploatacji oraz obsługi aparatury medycznej wykorzystywanej w radiologii, kardiologii, dializoterapii oraz w technikach obrazowania medycznego (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Absolwenci tej specjalności gotowi są do podjęcia pracy w jednostkach odbioru technicznego, serwisach sprzętu medycznego, firmach zaopatrujących w sprzęt medyczny oraz w instytucjach naukowo-badawczych i konsultingowych.
Studia to nie tylko kształcenie
Praktyki i praca
Zdobyte umiejętności z różnych dyscyplin pozwalają studentom na podjęcie twórczej pracy w firmach, w których nauki techniczne wspomagają medycynę, udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz na współpracę z lekarzami medycyny i personelem medycznym.