STUDIA I STOPNIA
Czas trwania:
3,5-letnie
Rozpoczęcie:
semestr zimowy – 1 października 2025 r.
Specjalności:
Studia techniczne – zostań inżynierem
Osoby z wyższym wykształceniem technicznym mają przed sobą atrakcyjne perspektywy zawodowe. Ukończenie inżynierii produkcji umożliwia podjęcie pracy nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale również w jednostkach atestacyjnych i akredytacyjnych, w instytutach naukowo-badawczych oraz w firmach konsultingowych.
Dlaczego inżynieria i zarządzanie produkcją?
Studia inżynierskie na kierunku inżynieria i zarządzanie produkcją umożliwią uzyskanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności związanych z procesami i systemami produkcyjnymi. Przygotowują m.in. do: projektowania procesów technologicznych typowych dla wytwarzania części maszyn i urządzeń technologicznych, projektowania wyrobów, zarządzania procesami produkcyjnymi, udziału w pracach badawczych i rozwojowych dotyczących innowacji technicznych i organizacyjnych, udziału w pracach dotyczących doradztwa technicznego i organizacyjnego, zastosowania technik CAx w zagadnieniach inżynierii produkcji, organizowania, zarządzania i koordynowania zespołów pracowniczych.
75%
Zajęć praktycznych
100%
Absolwentów znajduje pracę po IP
Specjalności na kierunku
Studia to nie tylko kształcenie
Praktyki i praca
Gdzie pracować po inżynierii i zarządzanie produkcja?
Przykładowe stanowiska i miejsca pracy oferowane absolwentom kierunku inżynieria produkcji: inżynier procesu, technologii; specjalista ds. lean manufacturing; specjalista ds. łańcucha dostaw; specjalista ds. planowania produkcji; specjalista ds. optymalizacji produkcji; inżynier ds. jakości; kontrola produkcji; koordynacja produkcji; zapotrzebowanie techniczne.