Olimpiady
Olimpiadami stopnia centralnego, których laureaci i finaliści uzyskują szczególne uprawnienia w trakcie postępowania rekrutacyjnego na pierwszy rok stacjonarnych i niestacjonarnych studiów pierwszego stopnia rozpoczynających się w roku akademickim 2025/26 są:
1) olimpiady interdyscyplinarne obejmujące elementy treści podstaw programowych różnych przedmiotów,
2) olimpiady przedmiotowe obejmujące i poszerzające treści podstawy programowej jednego przedmiotu przewidzianego w ramowym planie nauczania,
3) olimpiady z przedmiotów dodatkowych obejmujące wiedzę z przedmiotów, które mogą być nauczane jako przedmioty dodatkowe,
4) olimpiady tematyczne związane z wybranym przedmiotem lub wybraną dziedziną wiedzy.
Szczegółowy wykaz uprawnień przysługujących kandydatom – laureatom i finalistom olimpiad, określa załącznik.
Konkurs „O Złoty Indeks PK”
Kandydatom, którzy są laureatami Konkursu „O Złoty Indeks PK”, przyznaje się dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na pierwszy rok studiów I stopnia rozpoczynających się w roku akademickim 2025/26.
Warunkiem przyznania dodatkowych punktów jest dostarczenie przez kandydata do komisji rekrutacyjnej, wraz z kompletem składanych dokumentów, kserokopii zaświadczenia potwierdzającego uzyskanie statusu laureata Konkursu „O Złoty Indeks PK” (oryginał do wglądu).
Z ww. uprawnień kandydaci mogą skorzystać tylko jeden raz – w roku uzyskania świadectwa dojrzałości.
1. Laureatom I stopnia zawodów finałowych Konkursu „O Złoty Indeks PK” przyznaje się dodatkowo 200 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia, z zastrzeżeniem p. 4 i 5.
2. Laureatom II stopnia zawodów finałowych Konkursu „O Złoty Indeks PK” przyznaje się dodatkowo 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia, z zastrzeżeniem p. 4 i 5.
3. Laureatom III stopnia zawodów finałowych Konkursu „O Złoty Indeks PK” przyznaje się dodatkowo 60 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia, z zastrzeżeniem p. 4 i 5.
4. Uprawnienia wymienione w ust. 1-3 uzyskane w związku z udziałem w konkursie z przedmiotu predyspozycje architektoniczne przysługują wyłącznie w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunki: architektura i architektura krajobrazu.
5. Uprawnienia wymienione w p. 1-3 uzyskane w związku z udziałem w konkursie z przedmiotów: matematyka, chemia lub informatyka nie przysługują kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na kierunki: architektura i architektura krajobrazu.
Więcej informacji o konkursie na stronie: indeks.pk.edu.pl
Konkurs „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”
Kandydatom, którzy są laureatami Konkursu ”Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, przyznaje się dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na pierwszy rok studiów I stopnia rozpoczynających się w roku akademickim 2025/26.
Warunkiem przyznania dodatkowych punktów jest dostarczenie przez kandydata do komisji rekrutacyjnej, wraz z kompletem składanych dokumentów, kserokopii zaświadczenia potwierdzającego uzyskanie statusu laureata Konkursu ”Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” (oryginał do wglądu).
Z ww. uprawnień kandydaci mogą skorzystać tylko jeden raz – w roku uzyskania świadectwa dojrzałości.
1. Laureatowi Konkursu ”Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, który uzyskał najwyższy wynik w grupie uczniów, przyznaje się dodatkowo 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
2. Laureatowi Konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, który uzyskał drugi najwyższy wynik w grupie uczniów, przyznaje się dodatkowo 80 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
3. Laureatowi Konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, który uzyskał trzeci najwyższy wynik w grupie uczniów, przyznaje się dodatkowo 60 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
4. Laureatom Konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, którzy uzyskali cztery kolejne najwyższe wyniki w grupie uczniów, przyznaje się dodatkowo po 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
Więcej informacji o konkursie na stronie: https://kosciuszko.pk.edu.pl/
Konkurs „M-Ar-Che-F”
Kandydatom, którzy są laureatami Konkursu ”M-Ar-Che-F”, przyznaje się dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na pierwszy rok studiów I stopnia rozpoczynających się w roku akademickim 2025/26.
Warunkiem przyznania dodatkowych punktów jest dostarczenie przez kandydata do komisji rekrutacyjnej, wraz z kompletem składanych dokumentów, kserokopii zaświadczenia potwierdzającego uzyskanie statusu laureata Konkursu ”M-Ar-Che-F” (oryginał do wglądu).
Z ww. uprawnień kandydaci mogą skorzystać tylko jeden raz – w roku uzyskania świadectwa dojrzałości.
1. Laureatowi Konkursu „M-Ar-Che-F”, organizowanego przez Politechnikę Krakowską, za zajęcie pierwszego miejsca przyznaje się dodatkowo 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
2. Laureatowi Konkursu „M-Ar-Che-F”, organizowanego przez Politechnikę Krakowską, za zajęcie drugiego miejsca przyznaje się dodatkowo 40 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
3. Laureatowi Konkursu „M-Ar-Che-F”, organizowanego przez Politechnikę Krakowską, za zajęcie trzeciego miejsca przyznaje się dodatkowo 30 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia.
Więcej informacji o konkursie na stronie: https://szkoly.pk.edu.pl/
