5 powodów, dla których warto wybrać studia na Politechnice Krakowskiej

Dla każdego maturzysty wybór studiów jest jedną z ważniejszych decyzji na życiowej drodze. W dużej mierze warunkuje ona bowiem rozwój zawodowy, ale i całą przyszłość. To naturalne, że zapisując się na studia, kandydat chce dowiedzieć się czegoś więcej o specyfice swojej uczelni. Rozważasz aplikację na Politechnikę Krakowską? Ten przewodnik dostarczy ci ważnych informacji o tym, dlaczego warto uczyć się właśnie tutaj.

Kraków to najlepsze miasto do studiowania

Planując studiowanie na tej jednej, wymarzonej uczelni, wiele osób opuszcza swoje rodzinne strony i zmienia miejsce zamieszkania. Jednym z ważniejszych ośrodków edukacyjno-naukowych w kraju jest Kraków. To miasto o wieloletnich tradycjach, gdzie unikalną atmosferę tworzą tysiące studentów. Osoby, które wybierają się na studia do stolicy Małopolski, bez problemu się tu odnajdą. To miasto nigdy nie zasypia, dzięki czemu nieustannie można cieszyć się tym, co oferuje. Imprezy, koncerty, festiwale, wystawy, wydarzenia literackie i filmowe – tutaj zawsze bardzo dużo się dzieje. Mieszkając w Krakowie, możesz korzystać z niezliczonych i różnorodnych atrakcji przez cały rok akademicki. Ale to nie wszystkie zalety studiów w tym mieście. Kraków jest chętnie wybierany przez studentów ze względu na wysoki poziom nauczania, jaki zapewniają tutejsze uniwersytety.

Bardzo wysoki poziom nauczania

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki to nowoczesna uczelnia o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym. Niezmiennie od lat uczelnia jest uznawana za jedną z najlepszych szkół wyższych w kraju. PK gwarantuje kształcenie spełniające bardzo wysokie europejskie standardy. Znakomita i profesjonalna kadra, bogata oferta kierunków i specjalności oraz naukowy prestiż uczelni zapewniają dydaktykę na najwyższym poziomie.

Znakomite wyniki ewaluacji działalności naukowej PK

Wyniki Politechniki Krakowskiej w ostatniej ewaluacji działalności naukowej są doskonałe. Uczelnia może poszczycić się najwyższymi kategoriami oceny. Na mocy decyzji Ministerstwa Edukacji i Nauki kategorię naukową A otrzymało aż siedem dyscyplin naukowych uprawianych na Politechnice: informatyka techniczna i telekomunikacja; automatyka, elektronika i elektrotechnika; inżynieria chemiczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska; górnictwo i energetyka. Najwyższą kategorię A+ przyznano architekturze i urbanistyce. Otrzymane oceny wskazują na bardzo wysoki poziom prowadzonych tu badań.

Po studiach na PK łatwo znaleźć pracę

W dzisiejszych czasach o szansach na zdobycie ciekawej pracy decydują wykształcenie i wiedza. Warto być świadomym tego, że niektóre kierunki mogą w przyszłości zaprocentować bardziej niż inne. Planując ścieżkę kariery akademickiej, warto pomyśleć o tym pod kątem zatrudnienia i zarobków. Politechnika Krakowska zapewnia edukację dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Studiując na PK, możesz zagwarantować sobie bezpieczną przyszłość. Uczelnia oferuje wiele ciekawych specjalizacji, które są uznane za strategiczne z punktu widzenia gospodarki. Absolwenci Politechniki Krakowskiej są świetnie przygotowani do rozwijania kariery w świecie nauki i biznesu. Warto też wspomnieć, że studenci mogą rozwijać się nie tylko pod kątem zawodowym. Uczelnia aktywnie wspiera działalność kół naukowych, klubów studenckich czy sekcji sportowych AZS.

PK bierze udział w programie Erasmus+

Wyjazdy zagraniczne są nieocenionym źródłem pozyskiwania wiedzy i umiejętności. To także unikalna szansa na poznanie nowych kultur i dobrą zabawę w wybranym przez siebie kraju. Pamiętaj, że uczestnicy studiów oraz praktyk zagranicznych mają większe możliwości doskonalenia zawodowego i rozwoju kariery. Dlatego decydując się na studia, warto poszukać uczelni biorącej udział w programie Erasmus+. Studenci Politechniki Krakowskiej mogą skorzystać z możliwości wyjazdów w ramach Erasmusa. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na rok akademicki 2023/2024.