Jak znaleźć nowych znajomych na studiach — gdzie warto szukać?

Rozpoczęcie studiów bardzo często wiąże się z przeprowadzką do innego miasta. To etap, kiedy zmieniamy środowisko i nawiązujemy nowe znajomości – nierzadko będą one trwać praktycznie całe życie. Pierwszym dniom na uczelni może towarzyszyć poczucie niepewności i zagubienia, ale to właśnie przyjaźnie nastawieni ludzie pomagają oswoić się w nowej rzeczywistości. Dlatego warto wyjść ze swojej strefy komfortu i zainicjować poszukiwanie znajomości. Jak nawiązać relacje z osobami ze studiów – gdzie szukać przyjaciół?

Skorzystaj z wydarzeń integracyjnych

Jedną z możliwości na poszerzenie grona znajomych jest uczestniczenie w aktywnościach kulturalnych, a tych nie brakuje — Politechnika Krakowska i miasto Kraków oferują wiele wydarzeń, takich jak koncerty, wystaw czy spektakle. Jest to świetna okazja, aby spotkać innych studentów. Przeglądając social media, można na bieżąco śledzić aktualne informacje na temat organizowanych imprez, integracji i festiwali.

Zapisz się do kół naukowych i organizacji studenckich

Koła naukowe, stowarzyszenia i organizacje studenckie stwarzają niepowtarzalne okazje do poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach, dzielenia się pasjami i rozwijania umiejętności społecznych.

Studia to okres nie tylko zdobywania wiedzy, ale też kształtowania osobowości, nabywania kompetencji interpersonalnych i budowania relacji z innymi ludźmi. Aktywność w organizacjach studenckich, takich jak Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej, może przynieść niezliczone korzyści, które będą miały pozytywny wpływ na całe życie. Umiejętność pracy zespołowej jest obecnie bardzo ważną kompetencją, a należąc do zespołu, realizując wspólne zadania, rozwija się zdolności interpersonalne.

Angażowanie się w organizacje studenckie poszerza też horyzonty. Koła naukowe są tworzone na każdym wydziale, skupiają się nie tylko na organizacji konferencji i seminariów, ale też inicjują warsztaty, imprezy, czy obozy naukowe. Zapisując się do jednego z wielu zespołów, można realizować swoje naukowe pasje z wybranej dziedziny wraz z osobami, które interesują się podobną tematyką, np. uczestnicząc w zajęciach fotograficznych, czy dołączając do KN Automatyki i Robotyki.

Dołącz do Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Członkostwo w organizacji studenckiej to szansa, by poznać wartościowych ludzi. Nawiązywanie interakcji z osobami o różnych zainteresowaniach i z bagażem różnorodnych doświadczeń jest inspirujące, otwiera świat nowych perspektyw. Tego typu zespoły zrzeszają członków o podobnych wartościach i celach, doskonałym przykładem może być Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej. To wspólnota skupiająca młodych, aktywnych ludzi, którzy podejmują rozmaite inicjatywy społeczne jak np. coroczna Wampiriada, czyli akcja honorowego krwiodawstwa. Każdy chętny może dołączyć do teamu, by wspólnie tworzyć środowisko osób, które chcą czynić dobro.

Zapisz się do Akademickiego Związku Sportowego

Jeszcze jedną z wielu opcji na poznanie nowych znajomych na studiach są wspólne treningi i uczestniczenie w wydarzeniach sportowych organizowanych przez uczelnię. Osoby, które chcą rozwijać swoje pasje w tej dziedzinie, mogą dołączyć do Akademickiego Związku Sportowego. Na studentów czekają sekcje sportowe, wyczynowe i rekreacyjne. Można wybierać spośród rozmaitych dyscyplin. Chętni mogą wybierać takie sekcje jak m.in. siatkówka, piłka ręczna, aerobik, koszykówka, tenis, judo, czy rolki. Jeśli tylko masz ochotę aktywnie spędzać czas i chcesz dołączyć do grona osób o podobnych zainteresowaniach, z pewnością w AZS Politechniki Krakowskiej znajdziesz coś dla siebie.