Czas trwania:
3,5-letnie
Rozpoczęcie:
semestr zimowy – 1 października 2022 r.
Specjalności:
brak specjalności
Czas trwania:
4,5-letnie
Rozpoczęcie:
semestr zimowy – 1 października 2022 r.
Specjalności:
brak specjalności
Studia na kierunku Transport kształcą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego transportu drogowego, kolejowego i lotniczego z uwzględnieniem infrastruktury, zintegrowanych systemów transportowych i logistycznych. Absolwenci posiadają kwalifikacje w dziedzinie zarządzania i sterowania transportem z zastosowaniem nowoczesnych metod, urządzeń oraz technologii informatycznych. Absolwenci kierunku Transport, dzięki wszechstronnemu wykształceniu technicznemu wzbogaconemu wiedzą organizacyjną, prawną i ekonomiczną, są przygotowani do pracy w jednostkach studialnych, projektowych i badawczych; w przedsiębiorstwach przewozowych i spedycyjnych oraz własnych tego typu firmach; w działach transportu i logistyki przedsiębiorstw, w tym w miejskich zarządach dróg; w specjalistycznych komórkach administracji rządowej i samorządowej; w biurach urbanistycznych; w przedsiębiorstwach przewozów pasażerskich; w centrach logistycznych, a nawet w policji.

Trudno wyobrazić sobie współczesną działalność człowieka bez możliwości sprawnego przemieszczania się. Coraz więcej odbywanych podróży oraz coraz większa ilość przewożonych ładunków – sprawia, że istnieje silna potrzeba wypracowywania i stosowania jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań transportowych z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb mieszkańców. Oznacza to, że jest duże zapotrzebowanie na dobrze wykształconych inżynierów transportu, posiadających wysokie umiejętności w zakresie planowania i projektowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie wszystkich systemów transportowych i logistycznych miast, aglomeracji i regionów.
Studia na kierunku Transport umożliwiają pozyskanie współczesnej, interdyscyplinarnej, szerokiej wiedzy na temat systemów transportowych oraz ułatwiają zrozumienie mechanizmów ich działania. Sprzyja temu duża ilość zajęć praktycznych, odbywanych z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania do planowania systemów transportowych i logistycznych.
Absolwenci kierunku Transport są poszukiwani na rynku pracy, a uzyskane wykształcenie umożliwia im wybór atrakcyjnych ścieżek kariery zawodowej.
Prowadzenia kierunku
Absolwentów rocznie
Studia to nie tylko kształcenie

Stypendia
Zobacz rodzaje stypendiów

Akademiki
Sprawdź warunki mieszkania

Kultura
Poznaj życie studenckie

Sport
Rozwijaj swoje pasje sportowe

Nauka
Poznaj możliwości rozwoju naukowego
Praktyki i praca
Studenckie praktyki zawodowe dla kierunku Transport są realizowane na Wydziale w wymiarze 4 tygodni dla studiów stacjonarnych oraz 4 tygodni dla studiów niestacjonarnych. Praktykami 4 tygodniowymi objęci są studenci studiów stacjonarnych po 6 semestrze studiów. Na studiach niestacjonarnych praktyki obowiązują po 8 semestrze. Programy praktyk przygotowywane są z reguły wspólnie przez doświadczonych nauczycieli akademickich i zainteresowanych studentów, a następnie zatwierdzane przez Pełnomocnika Dziekana ds. praktyk studenckich. Programy te uwzględniają treści programowe zarówno przedmiotów teoretycznych jak i zawodowych, realizowanych na danej specjalności lub w ramach danego bloku dyplomowania. Merytoryczne podstawy realizacji praktyk uwzględniają również sugestie firm przyjmujących praktykantów i potencjalnych pracodawców absolwentów kierunku Transport.
Studenci kierunku Transport kierowani są na praktyki zarówno do dużych podmiotów (np. MPK w Krakowie, ZIKiT/ZDMK, PKP PLK SA, MPL Kraków-Balice) jak i do niewielkich firm logistycznych i transportowych. Wyznaczeni przez kierownictwo tych podmiotów opiekunowie zawodowych praktyk studenckich są z reguły osobami posiadającymi duże doświadczenie zawodowe.
Dział Kształcenia
ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
rekrutacja@pk.edu.pl
tel. 12 632 86 44
© 2012–2019 Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki