Uprawnieni kandydaci
O przyjęcie na studia na kierunku additive manufacturing mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera lub równorzędny, którzy ukończyli jeden ze wskazanych poniżej kierunków studiów:
- automatyka i robotyka
- energetyka
- informatyka stosowana
- inżynieria bezpieczeństwa
- inżynieria biomedyczna
- inżynieria medyczna
- inżynieria materiałowa
- inżynieria produkcji
- inżynieria środków transportu
- inżynieria wzornictwa przemysłowego
- mechanika i budowa maszyn
- pojazdy samochodowe
- metalurgia
- nanotechnologia i nanomateriały
- technologia chemiczna
- technologia metali
- transport
- fizyka medyczna
- fizyka techniczna
- inne kierunki studiów I stopnia, gdy zachodzi co najmniej 60% zgodność pomiędzy możliwymi do uzyskania na tych kierunkach studiów efektami uczenia się, a efektami uczenia się określonymi takimi jak dla kierunku inżynieria materiałowa, specjalność technologie druku 3D, prowadzonego na studiach I stopnia przez Wydział.
Wskaźnik rekrutacyjny
Komisja Rekrutacyjna Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki (WKR WIMiF) sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych.
Podstawą przyjęcia kandydata na studia na kierunku additive manufacturing jest uzyskanie wskaźnika rekrutacyjnego o wartości wyższej bądź równej wartości minimalnej ustalonej przez WKR WIMiF.
Wymagane dokumenty
- kserokopia dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie o ukończeniu studiów;
- zaświadczenie o średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych z toku studiów lub kserokopia suplementu albo indeksu niezbędna do wyliczenia średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych;
- pozostałe dokumenty wskazane w zakładce Wymagane dokumenty;
- dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.
Wymagania językowe
Od kandydatów na studia prowadzone na kierunku additive manufacturing w języku angielskim wymagana jest znajomość języka angielskiego poświadczona jednym z dokumentów: certyfikatem egzaminu CPE, CAE, FCE, TOEFL, IELTS albo równoważnym, świadectwem matury międzynarodowej, świadectwem matury zdawanej na poziomie dwujęzycznym, świadectwem potwierdzającym ukończenie liceum z wykładowym językiem angielskim albo świadectwem dojrzałości potwierdzającym uzyskanie co najmniej 60% z języka angielskiego zdawanego na poziomie rozszerzonym. Absolwenci studiów z wykładowym językiem angielskim są zwolnieni z obowiązku przedłożenia dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego. Znajomość języka angielskiego można również udokumentować zaliczeniem testu kompetencyjnego z języka angielskiego przeprowadzanego na PK w terminie wskazanym w harmonogramie rekrutacji.
Rozpoczęcie studiów
Rekrutacja na studia II stopnia na kierunek additive manufacturing prowadzona jest na kierunek studiów.
Studia stacjonarne II stopnia na kierunku additive manufacturing rozpoczynają się w semestrze letnim roku akademickiego 2024/25.