Uprawnieni kandydaci
O przyjęcie na studia na kierunku inżynieria produkcji mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł zawodowy inżyniera lub magistra inżyniera.
W przypadku kandydatów niebędących absolwentami kierunku inżynieria produkcji przeprowadzona zostanie ocena zgodności efektów uczenia się osiągniętych przez kandydata w dotychczasowym toku studiów z efektami uczenia się wymaganymi na kierunku inżynieria produkcji.
Wstępnej analizy osiągniętych efektów uczenia się dokonuje kandydat w odpowiednim formularzu. Ostatecznej oceny zgodności osiągniętych efektów uczenia się z wymaganymi dokonywać będzie komisja kwalifikacyjna, powołana przez Dziekana Wydziału Mechanicznego. Do umieszczenia kandydata na liście rankingowej konieczne jest uzyskanie co najmniej 60% zgodności uzyskanych przez kandydata efektów uczenia się z wymaganymi.
Wymagane dokumenty
- kserokopia dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie o ukończeniu studiów;
- zaświadczenie o średniej arytmetycznej wszystkich ocen semestralnych z toku studiów lub kserokopia suplementu albo indeksu niezbędna do wyliczenia średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych;
- formularz (dostępny w serwisie rekrutacyjnym PK) zawierający wykaz osiągniętych efektów uczenia się wraz z kartami przedmiotów, które będą stanowić potwierdzenie osiągniętych efektów uczenia się (nie dotyczy absolwentów kierunku inżynieria produkcji);
- pozostałe dokumenty wymienione w zw zakładce Wymagane dokumenty..
Wskaźnik rekrutacyjny
Komisja Rekrutacyjna Wydziału Mechanicznego (WKR WM) sporządza listę rankingową kandydatów w oparciu o wartość wskaźnika rekrutacyjnego, wyliczoną na podstawie średniej arytmetycznej z wszystkich ocen semestralnych, obliczonych zgodnie z Regulaminem Studiów na Politechnice Krakowskiej.
Podstawą przyjęcia kandydata na studia na kierunku inżynieria produkcji jest uzyskanie wskaźnika rekrutacyjnego o wartości wyższej bądź równej wartości minimalnej, ustalonej przez WKR WM.
Podział na specjalności na kierunku inżynieria produkcji nastąpi w trakcie pierwszego semestru studiów. Przypisanie studenta do specjalności realizowane będzie z uwzględnieniem preferencji wskazanych w procesie rekrutacji.
Rozpoczęcie studiów
Studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na kierunku inżynieria produkcji rozpoczynają się w semestrze letnim roku akademickiego 2024/25.