Ścieżki kariery po architekturze i urbanistyce
Współczesne studia z zakresu architektury i urbanistyki wyróżniają się tym, że ich absolwenci są skutecznie przygotowani do wymagań rynku pracy. Osoby, które ukończyły taki kierunek, bardzo często wybierają pracę w biurach architektonicznych lub biurach planowania przestrzennego, pracę w przedsiębiorstwach nadzoru budowlanego, pracę w instytucjach rządowych albo pracę w jednostkach samorządu terytorialnego. Wielu absolwentów architektury i urbanistyki rozpoczyna też własną działalność i realizuje zlecenia dla firm. Przypominamy, że architekturze i urbanistyce w ostatniej ewaluacji ministerialnej przyznano najwyższą oceną – A+.
Jaką pracę możesz podjąć po informatyce technicznej i telekomunikacji?
Informatyka techniczna i telekomunikacja jest uważana za kierunek studiów, po którym na absolwentów czeka szeroka gama ofert pracy. Takie studia przygotowują do wykonywania profesji w ramach szeroko pojętej branży IT. Uzyskanie dyplomu inżyniera lub magistra inżyniera otwiera drzwi do kariery w przedsiębiorstwach zajmujących się programowaniem i produkcją oprogramowania, firmach informatycznych, laboratoriach badawczych, działach IT czy biurach projektowych. Możesz pracować na stanowisku projektanta oprogramowania, administratora systemów, lidera projektów informatycznych, projektanta i administratora sieci komputerowych czy specjalisty w dziedzinie bezpieczeństwa systemów informatycznych.
Co można robić po automatyce, elektronice i elektrotechnice?
Studia na kierunku automatyka, elektronika i elektrotechnika dają prawie stuprocentową pewność znalezienia ciekawej pracy z dobrymi zarobkami. Możliwości zatrudnienia jest mnóstwo, a jako przykłady można wymienić m.in. biura projektowe, szeroko rozumianą elektroenergetykę, przedsiębiorstwa produkcyjne przemysłu spożywczego, transport czy budownictwo. Absolwenci kierunku automatyka, elektronika i elektrotechnika cieszą się dużą renomą wśród pracodawców i mogą liczyć na zarobki wynoszące nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Co po inżynierii lądowej i transporcie?
Studia inżynieria lądowa i transport są zorientowane na zdobywanie wykształcenia z obszaru nauk technicznych i logistycznych. Ich absolwenci są przygotowani na poziomie zaawansowanym do planowania i zarządzania procesem eksploatacji pojazdów. Jedną z możliwych dróg kariery po ukończeniu kierunku jest praca w przedsiębiorstwach logistycznych lub przedsiębiorstwach przewozowych i spedycyjnych. Absolwenci są przygotowani do pracy w jednostkach studialnych, projektowych i badawczych, w działach transportu i logistyki, a także w specjalistycznych komórkach administracji rządowej i samorządowej.
Gdzie pracują absolwenci inżynierii materiałowej?
Kwalifikacje z zakresu inżynierii materiałowej oznaczają możliwość znalezienia pracy w każdym rodzaju przemysłu, gdzie materiał stanowi podstawę produkcji. Inżynierowie o wykształceniu materiałowym potrzebni są w zespołach odpowiedzialnych za procesy produkcyjne. Absolwenci studiów mogą znaleźć zatrudnienie w zakładach przemysłowych, jednostkach naukowych, instytutach, laboratoriach czy działach produkcji wytwarzających materiały. Takie studia na pewno przyniosą nam satysfakcję i dobrze płatną pracę. Takich specjalistów poszukuje się m.in. w lotnictwie, motoryzacji, branży kosmicznej, transporcie, energetyce, nanotechnologii oraz branży medycznej.