Dlaczego warto studiować na Politechnice Krakowskiej – opinie studentów

Rozpoczęcie wymarzonych studiów jest bez wątpienia bardzo ważnym i emocjonującym momentem życia. Przed dokonaniem wyboru szkoły wyższej i kierunku warto nie tylko przejrzeć realizowany program, ale też bliżej poznać samą uczelnię. Wiedzy na ten temat najlepiej zasięgnąć u źródła. Oto podsumowanie zalet studiowania na Politechnice Krakowskiej zdaniem studentów i absolwentów.

Prestiż i renoma

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od lat cieszy się zasłużoną renomą w środowiskach związanych z nauką. Uczelnia znakomicie wypada na tle innych szkół wyższych o profilu technicznym, będąc jednym z najważniejszych ośrodków naukowo-dydaktycznych w kraju. Politechnikę wiele razy uwzględniano w prestiżowych zestawieniach najlepszych uczelni na świecie – QS World University Ranking, tworzonych przez brytyjską firmę Quacquarelli Symmonds. O silnej pozycji uczelni w rankingach decydują m.in. znakomita dydaktyczna oraz szeroka i różnorodna oferta programowa dostosowana do potrzeb rynku pracy.

Dydaktyka na najwyższym poziomie

Kadrę naukowo-dydaktyczną PK tworzą wybitni naukowcy i dydaktycy, często autorytety w prezentowanej przez siebie dziedzinie. Uczelnia zatrudnia prawie 1100 znakomitych specjalistów. Wielu spośród nich uczestniczy w pracach międzyuczelnianych i międzynarodowych zespołów badawczych. Sami studenci również przychylnie wypowiadają się o wykładowcach. Studiuję na drugim roku architektury i w przyszłym wybieram się na budownictwo również na PK. Polecam, bo trafiłam na dobrych profesorów – pisze Dominika na portalu uczelnie.pl. Warto dodać, że program studiów realizowany jest w oparciu o nowoczesne i sprawdzone metody kształcenia. Pozwala to utrzymać Politechnice odpowiednią pozycję w polskim i międzynarodowym środowisku naukowym.

Bardzo bogata oferta edukacyjna

Jeśli chodzi o wybór szkoły wyższej, kluczowym kryterium jest oczywiście oferta edukacyjna. Politechnika dynamicznie dostosowuje się do zmieniającego się współczesnego świata. Uczelnia stale aktualizuje ofertę dydaktyczną, ale też poszerza działalność naukową. PK stawia na najbardziej przyszłościowe dziedziny, takie jak informatyka techniczna i telekomunikacja; automatyka, elektronika i elektrotechnika; inżynieria materiałowa czy inżynieria środowiska. Osoby, które tu studiują, doceniają atrakcyjność prowadzonych na co dzień zajęć. Rafał, absolwent mechaniki i budowy maszyn, na portalu uczelnie.pl przyznaje: Za plus można uznać spory wybór zajęć praktycznych w laboratoriach, które można dopasować do własnych zainteresowań. A trochę dalej dodaje: Warto już od pierwszego roku znaleźć pomysł na siebie. Ja postawiłem na programowanie.

Po studiach na PK łatwo znaleźć pracę

Studia na Politechnice Krakowskiej nastawione są na kształcenie praktyczne, a więc ukierunkowane na rozwijanie kompetencji, które pozwolą absolwentom odnaleźć się na rynku pracy. Uczelnia zapewnia studentom dobry start w zawodowe życie. Kierunki studiów realizowane przez Politechnikę doskonale odpowiadają na wyzwania otoczenia środowiska-gospodarczego. Absolwenci studiów technicznych i inżynierowie od wielu lat są cenionymi pracownikami. Śmiało można powiedzieć, że takie osoby mają świetne perspektywy zawodowe.

Politechnika wspiera aktywność studentów

Zuzia z portalu uczelnie.pl pisze tak: Ja jestem dopiero na drugim roku, ale co mogę powiedzieć to, że baaardzo trafiły do mnie te studia. (…) Moim zdaniem mega dużo się nauczyłam, poznałam świetne osoby, mamy wiele kół naukowych, nasz samorząd bardzo dużo organizuje wydarzeń (potwierdzam, bo działamy ostro) i ogólnie polecam jak najbardziej. Politechnika oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwijania zainteresowań, pasji i talentów. Na uczelni prężnie działa samorząd, koła naukowe, a także sekcje sportowe i rekreacyjne. Uczestnictwo w takich inicjatywach to szansa na realizowanie ciekawych projektów. To także możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi i nawiązania przyjaźni – często na całe życie.