Gdzie pasja spotyka przyszłość: Twoja droga do sukcesu na Politechnice Krakowskiej!

Studia nie muszą być jedynie nudną drogą do zdobycia “papierka”. Na Politechnice Krakowskiej doskonale zdajemy sobie sprawę, że łączenie nauki z pasją pozwala osiągnąć sukces i zbudować swoją stabilną przyszłość. W jaki sposób studenci PK mogą rozwijać swoje zainteresowania i budować przyszłą karierę?

Programy studiów dopasowane do twoich potrzeb

Intensywny rozwój technologiczny i zmieniające się warunki współczesnego świata, wymagają od uczelni technicznych sporej elastyczności. Chcąc dopasować się do potrzeb naszych studentów staramy się na bieżąco dostosowywać programy nauczania w taki sposób, by mogli oni czerpać jak największe korzyści z nauki, jednocześnie rozwijając swoje indywidualne zainteresowania. Staramy się zmieniać tradycyjne metody nauczania, łącząc realne problemy przemysłowe z nowoczesnymi technologiami. Dlatego dbamy o to, by na każdym kierunku studenci mieli możliwość dobrania zajęć z modułów wybieralnych pod kątem własnych potrzeb i oczekiwań. Szeroko rozbudowana oferta programowa pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie, a dostęp do laboratoriów i nowoczesnych technologii, takich jak VR czy AI, pozwala realizować nawet najbardziej szalone projekty.

Specjalnie dla studentów prowadzimy również interdyscyplinarne badania, projekty, ekspertyzy, warsztaty planistyczne oraz doradztwo, by każdy mógł rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku. Dbamy również o to, by kadra stanowiła wsparcie dla naszych studentów, wspierając ich i inspirując na ich drodze do rozwoju. Dzięki programom mentoringowym, wsparciu ekspertów oraz pomocy kadry profesorskiej, studenci PK mogą angażować się w rozmaite projekty, które przekładają się na ich sukcesy akademickie i zawodowe.

Kreatywność i innowacja

Politechnika Krakowska stale udoskonala swoją infrastrukturę, umożliwiając studentom i pracownikom korzystanie z najnowocześniejszych technologii. Innowacyjne laboratoria oraz dostęp do nowoczesnych urządzeń i rozwiązań umożliwia realizację nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości – jednostka PK wyspecjalizowana w tworzeniu startupów umożliwia stabilne warunki rozwoju młodym biznesom oraz współpracę nad rozmaitymi projektami. Studenci z własnym pomysłem na biznes mogą liczyć na wsparcie ze strony uczelni niemal w każdym aspekcie – od formy prowadzenia działalności, poprzez znalezienie finansowania, optymalizację kosztów aż po praktyczne wskazówki związane z prowadzeniem firmy. W ten sposób nasi podopieczni mogą łatwo przeobrazić swoją pasję w prawdziwy, funkcjonujący biznes.

Wewnątrz Politechniki Krakowskiej prężnie działa również studenckie laboratorium innowacji FutureLab, w ramach którego co roku organizowany jest konkurs na najlepsze projekty studenckie. Wygraną w konkursie jest możliwość realizacji projektu w ramach osobnego dofinansowania. W ten sposób studenci mogli wdrożyć w życie swoje pomysły: autonomiczne samochody, sondy kosmiczne, budowę silnika rakietowego czy nowoczesne materiały do zastosowań biomedycznych. Tylko w tym roku dofinansowanie w ramach konkursu FutureLab na PK uzyskało 27 z 55 zgłoszonych projektów.

Kluby i organizacje studenckie

Życie studenckie to nie tylko nudne wykłady. Na Politechnice Krakowskiej dbamy o to, by zajęcia miały jak najwięcej wspólnego z praktyką, dzięki czemu nasi studenci wdrażają w życie rezultaty badań naukowych. To jednak nie wszystko. Na każdym wydziale prężnie funkcjonują kluby i organizacje studenckie, które umożliwiają studentom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań również poza salą wykładową.

Praca w grupach nad różnymi projektami nie tylko pozwala odnieść sukces i zrealizować swoje pomysły, ale również pomaga budować sieć kontaktów i rozwijać umiejętności miękkie. W tym celu podejmujemy również różnego rodzaju współprace z przedsiębiorcami, dzięki którym studenci mogą nawiązywać kontakty branżowe i pracować nad prawdziwymi projektami, mając realny wpływ na gospodarkę i zmiany na rynku.

Aby wesprzeć naszych studentów w realizacji ich zainteresowań, organizujemy różnego rodzaju warsztaty oraz seminaria tematyczne, które pozwalają zdobyć dodatkową wiedzę. Oprócz tego stale współpracujemy z różnymi  jednostkami zagranicznymi, by móc zaoferować jak najwyższy poziom edukacji, opierając się na najnowszych badaniach. Student, który ma pomysł może dołączyć do koła naukowego lub wziąć udział w projektach, warsztatach i szkoleniach, by móc wdrożyć go w życie.

Jeśli chcesz razem z nami realizować swoje marzenia i rozwijać zainteresowania, skontaktuj się z przedstawicielami uczelni, weź udział w rekrutacji i dowiedz się więcej o możliwościach, jakie daje Politechnika Krakowska!