Studia magisterskie – czas na rozwój i zdobywanie doświadczeń
Studia II stopnia to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą rozszerzyć swoje kwalifikacje. Dla jednych to kontynuacja obranej ścieżki zawodowej i pogłębienie już uzyskanej wiedzy w danej dziedzinie. Z kolei dla innych to szansa na rozwój w zupełnie innym kierunku. Już podczas studiowania warto zadbać o to, by mieć co później wpisać do CV. Przeglądając oferty pracy często możemy natknąć się na zapis: „wymagane doświadczenie”. Jak zainteresować pracodawcę będąc świeżo upieczonym absolwentem szkoły wyższej? Politechnika Krakowska oferuje swoim studentom wiele opcji w tym zakresie. Uczelnia prowadzi aktywne Biuro Karier PK, które odpowiada za pomoc w znalezieniu praktyk i staży. Utalentowani studenci Politechniki mogą realizować swoje projekty badawcze i brać udział w konkursach. Dodatkowo, najlepsi mogą liczyć na wysokie stypendia. Z kolei włączając się w działania kół naukowych i organizacji studenckich uczący się mogą rozwijać własne zainteresowania naukowe, a jednocześnie szlifować kompetencje miękkie.
PK organizuje też Inżynierskie Targi Pracy, w których uczestniczą przedstawiciele m.in. branży budowlanej, mechanicznej, elektronicznej, IT, telekomunikacyjnej, energetycznej, architektonicznej, konstrukcyjnej, produkcyjnej i innych. Uczestnicząc w takich targach, studenci mają możliwość osobistego spotkania z rekruterami czy przedstawicielami firm.
Atrakcyjnie skrojona oferta
Politechnika Krakowska proponuje całą gamę kierunków cieszących się zainteresowaniem zarówno ze strony studentów, jak i potencjalnych pracodawców. Uczelnia oferuje możliwość zdobycia dyplomu magistra między innymi na takich kierunkach jak: informatyka, architektura, architektura krajobrazu, budownictwo, inżynieria materiałowa czy inżynieria wzornictwa przemysłowego. Niektóre studia na PK są prowadzone w języku angielskim, co pozwala połączyć możliwość uzyskania gruntownego wykształcenia technicznego ze zdobyciem umiejętności językowych. Uczelnia monitoruje kariery zawodowe swoich absolwentów. Okazuje się, że 90% osób posiadających tytuł magistra znajduje pracę w ciągu zaledwie 6 miesięcy po zakończeniu studiów. Duża część wychowanków Politechniki pracuje jeszcze przed przystąpieniem do obrony dyplomu, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów.
Studia magisterskie przepustką do dobrego zawodu
Tytuł magistra znacznie rozszerza perspektywy zawodowe. Specjalizacja w określonej dziedzinie zapewnia nie tylko wysoki poziom edukacji, ale może także przyczynić się do zdobycia lepiej opłacanej posady. Warto pamiętać, że osoby z tytułem magistra lub magistra inżyniera już na początku kariery mogą liczyć na wyższe zarobki. Co więcej, dyplom renomowanej uczelni – a do takiej wedle rankingów zaliczana jest PK – może również ułatwić awans w przyszłości.
Największe szanse stabilnego, dobrze płatnego i atrakcyjnego zatrudnienia mają absolwenci kierunków technicznych. Jak wynika z najnowszego raportu Hays Poland dotyczącego wynagrodzeń i trendów na polskim rynku pracy, ogromne zapotrzebowanie na specjalistów wykazują m.in. firmy działające w obszarze IT, branży inżynieryjnej, finansowo-księgowej, sektorze e-commerce oraz digital. Absolwenci studiów II stopnia PK są świetnie przygotowani merytorycznie, otwarci na wyzwania współczesności oraz gotowi do rozwijania kariery w świecie nauki i biznesu. Kierunki znajdujące się w ofercie uczelni odpowiadają na bieżące zapotrzebowanie rynku pracy.
Na współczesnym rynku pracy panuje duża konkurencja. Aby Twoja kandydatura wyróżniała się pośród innych, postaw na nowoczesny, ale praktyczny kierunek, który zapewni Ci odpowiednie przeszkolenie. Zdecydowana większość absolwentów Politechniki Krakowskiej potwierdza, że studia magisterskie umożliwiają uzyskanie specjalistycznej wiedzy w określonej dziedzinie i bardzo dobrze przygotowują do rozpoczęcia kariery. To dobrze rokuje na rynku, który wedle przewidywań wkrótce może stać się bardziej przyjazny pracodawcom, niż pracownikom.