Wyobraźcie sobie, że możecie uczyć się na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Tutaj technologia to nasza druga natura! Na PK znajdziecie doskonale wyposażone laboratoria, nowoczesny sprzęt i wykładowców, którzy naprawdę wiedzą, o czym mówią.
Na Politechnice Krakowskiej czeka na Was mnóstwo różnych kierunków studiów. Od informatyki po budownictwo, od energetyki po architekturę – mamy wszystko dla miłośników technologii i przedmiotów ścisłych! Wybierzcie ten kierunek, który pasuje do waszych zainteresowań oraz pasji i bądźcie pewni, że będziecie mieć wspaniałą przyszłość!
Ale wiecie co? PK to nie tylko nauka. Studia na Politechnice Krakowskiej to całe spektrum możliwości i przygód. Możecie brać udział w projektach badawczych, zdobywać doświadczenie na praktykach w najlepszych firmach, a nawet organizować własne wydarzenia i imprezy! Czy to nie brzmi super?
A co najważniejsze – w czasie studiów na Politechnice Krakowskiej poznacie mnóstwo fantastycznych ludzi, którzy mają te same zainteresowania i pasje. Razem będziecie eksplorować świat technologii i budować przyszłość.
Czy warto studiować na Politechnice Krakowskiej? Oczywiście, że tak! To miejsce, gdzie Wasze marzenia stają się rzeczywistością. Więc przygotujcie się, maturzyści, bo czeka na Was niesamowita przygoda!
Jak zostać studentką lub studentem Politechniki Krakowskiej?
Rejestracja na większość kierunków stacjonarnych rozpoczęła się 6 czerwca i trwać będzie do 18 września. Warto wiedzieć, że trzeba też wpłacić opłatę rekrutacyjną (85 zł), najlepiej zaraz po rejestracji, żeby mieć spokój.
Teraz coś dla tych, którzy się zastanawiają, jak policzyć punkty. Otóż, mamy wskaźnik rekrutacyjny, który ma prosty wzór:
W = P albo W = 2R
Co to oznacza? P i R to wyniki procentowe z egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. Można liczyć wynik z poziomu podstawowego (P) albo rozszerzonego (R), w zależności od wymagań danego kierunku. No i jeszcze dodatkowe punkty można dostać za posiadanie dyplomu zawodowego lub potwierdzenie kwalifikacji zawodowych. Wszystko dokładnie opisane jest na Portalu Rekrutacyjnym. Uwaga, na kierunkach artystycznych jest nieco inaczej, tam liczą się dodatkowe kryteria.
A co z kierunkami artystycznymi?
Jeśli chcesz studiować architekturę, to elektroniczna rejestracja potrwa tylko do 8 czerwca, do godziny 12.00. Opłata rekrutacyjna to 150 zł i można ją wpłacić do 9 czerwca (ważna jest data wpłaty). Egzamin z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych odbędzie się 12 czerwca. Terminy egzaminu dostaniesz w swoim koncie w systemie, nie później niż dwa dni przed nim. Wyniki będą ogłoszone 19 czerwca.
ZOBACZ: Zakres wymagań i sposób przeprowadzenia egzaminu wstępnego na kierunek architektura
A teraz coś dla tych, którzy marzą o architekturze krajobrazu. Rejestracja elektroniczna dla Was trwa od 6 czerwca do 10 września, do godziny 14.00. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) trzeba wpłacić do 7 lipca. Portfolio (info o plikach, platformie itd. znajdziecie TUTAJ!) składać można od 12 czerwca do 6 lipca. Wyniki oceny portfolio będą ogłoszone 11 lipca, ale pamiętaj, że jeszcze będzie szansa na dostanie się na studia we wrześniu!
No i na koniec inżynieria wzornictwa przemysłowego. Rejestracja elektroniczna rusza 6 czerwca i trwa do 11 września, do godziny 14.00. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) też warto wpłacić do 7 lipca, a najlepiej od razu po rejestracji. Jeśli chcesz studiować inżynierię wzornictwa przemysłowego, musisz też dostarczyć portfolio elektroniczne od 19 czerwca do 7 lipca.
ZOBACZ: Zakres wymagań oraz sposób oceny portfolio
No i na koniec inżynieria wzornictwa przemysłowego. Rejestracja elektroniczna ruszyła 6 czerwca i potrwa do 11 września, do godziny 14.00. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) też warto wpłacić do 7 lipca, a najlepiej od razu po rejestracji. Jeśli chcesz studiować inżynierię wzornictwa przemysłowego, musisz też dostarczyć portfolio elektroniczne od 19 czerwca do 7 lipca.
No i na koniec dodamy, że warto być na bieżąco z harmonogramem rekrutacji. Więcej info znajdziecie na stronie uczelni. Jeśli wpadną Wam do głów jakiekolwiek pytania dotyczące rekrutacji, śmiało kontaktujcie się z Wydziałową Komisją Rekrutacyjną. Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie w zakładce Kontakt. Możecie także pisać do nas na Messengera – obiecujemy, że nie zostawimy Was bez pomocy.
To tyle w temacie rejestracji! Trzymajcie rękę na pulsie i zapisujcie się na wymarzone studia na Politechnice Krakowskiej!