Politechnika Krakowska – co studiować?
Politechnika Krakowska ma bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Aktualnie obejmuje ona ponad 30 kierunków studiów w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Kandydaci mają do wyboru studia na 8 wydziałach:
- Wydziale Architektury,
- Wydziale Informatyki i Telekomunikacji,
- Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej,
- Wydziale Inżynierii Lądowej,
- Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki,
- Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki,
- Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej,
- Wydziale Mechanicznym.
W swojej ofercie edukacyjnej uczelnia ma studia I i II stopnia, jak również studia III stopnia (doktoranckie), studia podyplomowe i kursy.
Termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji 2023/2024
Rekrutacja na studia rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2034 wystartuje 29 maja 2023 r. (dla studiów I stopnia na kierunku architektura) oraz 6 czerwca 2023 r. (dla studiów I stopnia na pozostałych kierunkach oraz dla studiów II stopnia) i potrwa do września 2023 r. Natomiast postępowanie rekrutacyjne na studia rozpoczynające się w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 ruszy w styczniu 2024 r. i zakończy się w lutym 2024 r.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji na studia na Politechnice Krakowskiej jest już dostępny na stronie internetowej uczelni:
Warto obserwować informacje pojawiające się na stronie uczelni. W ten sposób można na bieżąco z tym, co najbardziej nas interesuje.
Sposób przeprowadzania rekrutacji na PK
Postępowanie rekrutacyjne na studia na Politechnice Krakowskiej odbywa się za pośrednictwem systemu elektronicznego. Oznacza to, że kandydat musi dokonać elektronicznej rejestracji w systemie udostępnionym na stronie uczelni. Ważne jest także dokonanie opłaty rekrutacyjnej w terminie. Każdy kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia będzie miał możliwość dokonania elektronicznej rejestracji na cztery kierunki. Ważne: w przypadku rejestracji na studia o tej samej nazwie, ale prowadzone w różnej formie (stacjonarne, niestacjonarne), wymagane są dwie osobne rejestracje i osobne opłaty. Podczas dokonywania rejestracji należy pamiętać o załączeniu pliku z aktualną wersją fotografii – bez tego kroku nie będzie można ukończyć procesu. Zdjęcie powinno zostać wgrane do systemu w formacie JPG, o wymiarach 236 x 295 pikseli ±3 piksele. Fotografię można zrobić nawet smartfonem, byle była zgodna z wymaganiami, jakie powinno spełniać zdjęcie do dowodu osobistego.
Zasady rekrutacji na kierunkach artystycznych
W przypadku rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunkach artystycznych, to znaczy architekturze, architekturze krajobrazu oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego, każdy kandydat zobowiązany jest do przystąpienia do egzaminu wstępnego. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia artystyczne powinni złożyć portfolio, którego oceny dokonuje powołana do tego celu komisja kwalifikacyjna. Poszczególne etapy rekrutacji można na bieżąco śledzić na portalu rekrutacyjnym. Tam właśnie znajdziemy najważniejszą informację, czyli tę o przyjęciu bądź odrzuceniu naszej kandydatury.